Fenerbahçe Kulübü başkan adayı Ali Koç, Fenerbahçe gündemiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Aziz Yıldırım'ın 'Fenerbahçe'yi böldü' sözüne cevap veren Ali Koç, "Fenerbahçe'yi hiç kimse bölemez. Şampiyonluğu başkanlığa bin kere tercih ederim. Aziz Yıldırım'ın bende emeği çoktur" ifadesini kullandı.
Fenerbahçe'de Haziran ayında yapılacak seçimde aday olan isimlerden Ali Koç, düzenlenen organizasyonda genel kurul üyeleriyle buluştu. İşte Ali Koç'un açıklamaları:
"Afrin'deki şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Gazilerimize şifa diliyorum. İnanıyorum ki en kısa zamanda mutlu şekilde vatanlarına dönerler. İstemediğimiz bir sonuçla, derbiyi beraberlikle sonuçlayarak büyük bir fırsatı kaçırdık. Yine de kalan 8 maçı kazanacağımıza inanıyorum. Taraftarımız itici güç olmalı. Fenerbahçe'nin olduğu yerde her zaman umut vardır. Bugün geldiğimiz noktada Fenerbahçe'nin en büyük sorununun, bizi biz yapan taraftarımızın ve halkın uzaklaşmasının olduğunu görüyoruz. Sıcak bağın eskisine oranla zayıfladığına içimiz acıyarak şahit oluyoruz. Çorbada herkesin tuzunun olduğu, belki de tarihe geçecek kitlesel bir hareketin aktörleri olacağız hep beraber.