YUSUF ZENGİN

İstanbul’da aktarmalı uçağını beklerken kaldığı otelde tek başına doğum yapan ABD’li Tia Freeman, ABD’ye uçtu. Xavier Ata’yı dünyaya getiren Freeman, yardımlarından dolayı THY ve TGS personeline teşekkür etti.

ABD’nin Atlanta şehrinden İstanbul aktarmalı Almanya’nın Stuttgart kentine gitmek üzere geçen çarşamba Atatürk Havalimanı’na gelen ABD’li Tia Freeman (22), İstanbul’da kaldığı otelde tek başına doğum yapmıştı. Atatürk Havalimanı’na giden anne Freeman’a, THY ve TGS Yer Hizmetleri personeli yardımcı olmuş, erken doğum yapan anneye çalışanlar bebek bakım kiti ve giysileri vererek eksikleri temin etmişti.

 Doğumdan itibaren 48 saatlik süre geçmediği için o gün uçuşunu gerçekleştiremeyen Tie Freeman ve Ata bebek, bugün Atatürk Havalimanı’ndan Atlanta’ya uğurlandı. THY ve TGS personeli tarafından karşılanan aile büyük ilgi gördü. TGS ve THY personelinin gösterdiği ilgiye teşekkür eden Tia Freeman, “THY başta olmak üzere bana yardımcı olan yer hizmetleri personeline teşekkür ediyorum. Türkçe öğrenmek ve bebeğime de öğretmek istiyorum” dedi.

 Bebeğinin kimlik bilgilerine de Ata ismini resmen yazdırdıklarını söyleyen anne Freeman, çok güzel anılarla ülkesine döndüğünü ve tarifsiz duygular yaşadığını ifade etti. Anne Tia Freeman ve minik bebeği Xavier Ata, THY’nin TK0031 sefer sayılı İstanbul-Atlanta seferiyle ülkelerine seyahat etti.