YUSUF ZENGİN

Türk Hava Yolları’nın (THY) Dalaman-İstanbul uçuşunu gerçekleştiren kaptan pilotu, sisli havada pisti pas geçip, daha sonra da ‘inmeyi deneyeceğim’ şeklinde anons yapınca yolcuları korkuttu.

THY ile Dalaman’dan İstanbul’a gelen Seda adlı yolcu, uçağın inişi sırasında büyük korku yaşadıklarını söyledi. Uçağın hem geç kalktığını hem de inişti sorun yaşadıklarına dikkat çeken Seda adlı yolcu, çileli yolculuğunu sikayetvar.com’a anlattı.

İşte o şikayet yazısı:

THY Pilotu Acemiliği, Şikayetçiyim!

10.03.2018’de TK2561 sefer sayılı Dalaman-İstanbul uçuşu gecikti ama yaşadığımız korkunun yanında hiç önemi kalmadı. 21.00'da kalkması gereken uçak İstanbul'da ki sis sebebiyle geç kalktı. İstanbul’a geldiğimizde sisten dolayı havaalanı civarında göz gözü görmüyordu. İlk önce Merter üzerinden inmeye çalıştı pilot ama havaalanına çok yaklaşmış olmamıza rağmen o kadar yüksekti ki bu yükseklik ile inemeyeceğini biz bile anlamıştık. Alçalmaya devam ettiği sırada ani bir hareketle pisti pas geçti ve birden yükseldi, piste gelmiş miydik anlayamadık. Sonra kaptan anons ederek inmeyi yeniden deneyeceğini söyledi. ‘inmeyi deneyeceğim’ cümlesi o an söylenmesi gereken son cümleydi. Zaten korkmuştuk ve aynı şekilde yeniden inememe ihtimalimiz vardı. Buraya kadar olanların hepsi kulağa çok acemice geliyor. İkinci kere deniz üzerinden inmeye çalıştı ve sonunda indik.