YUSUF ZENGİN

Pegasus Havayolları’nın İstanbul-Ordu uçuşu, hava muhalefeti nedeniyle kabusa döndü. Pilotun ısrarla inme denemesi yolcularda büyük korku ve paniğe neden oldu.

Pegasus ile İstanbul’dan Ordu-Giresun Havalimanı’na giden Gizem adlı yolcu, çileli ve kabus dolu bir uçuş gerçekleştirdi. Hava muhalefeti nedeniyle iniş yapamayan uçaktaki yolcuların baygınlık geçirdiğini dile getiren Gizem adlı yolcu, yaşadıkları korku dolu anları sikayetvar.com’a anlattı.

İşte o şikayet yazısı:

Pegasus Havayolları PC 2862 Sayılı Seferde Yaşanan Büyük Sıkıntı!

Pegasus PC2862 numaralı İstanbul-Ordu uçuşunda Ordu’daki olumsuz hava koşulları nedeniyle piste inemeyen, ısrarla inme denemesi yapıp içerideki yolculara korku dolu anlar yaşatan pilottan şikayetçiyim. Saat 19:55’teki uçuşu saat 23.30 dolaylarında Samsun’a inerek tamamladık. Aşırı rüzgara rağmen pilot saatler süren inme denemesi yaptı. Bu sırada başta ben ve birçok yolcu fenalaştı ve artık deneme yapılmamasını acil en yakın yere inilmesini talep ettik. Bu taleplerimize rağmen uçaktaki hostlar yolculara ters cevaplar verip asla yardımcı olmadı. Uçakta doktor olan yolcu birçok kişiye müdahale etmek zorunda kaldı. Samsun’a indiğimizde ise bekleyen ambulansa gitmek zorunda olan insanlar oldu. Bu yolculukta birimiz ölseydi bu şirket bunun altından nasıl kalkacaktı? Ben çok kötüyüm acil iniş istiyoruz diyen yolculara aldırış etmeyen pilot ve kabin ekibi ilgili Pegasus derhal açıklama yapmalı!