YUSUF ZENGİN

Atatürk Havalimanı’nda oğluyla servis şoförlüğü yapan Y. Taşımacılık sahibi Y.Y, 7 çalışanı dolandırdı. Y.Y.’nin, havalimanı dışında 14 kişiyi daha dolandırdığı ve yaklaşık 3 milyon TL para topladığı öğrenildi.

Çiftlik Bank benzeri bir dolandırıcılık olayı da Atatürk Havalimanı’nda patlak verdi. Havalimanı’nda servis şoförlüğü yapan Y.Y., 6 ay önce büyük bir dolandırıcılığa imza attı. 7 aracı olduğunu ve bunlara ortak olunmasını isteyen Y.Y., 7 havalimanı çalışanından ve her birinden en az 40 bin TL olmak üzere yüklü miktarda para toplayarak ortadan kayboldu. Savcılığa suç duyurusunda bulunan çalışanlar ise Y.Y. ile ilgili öğrendikleri karşısında büyük şok yaşadı.

Dolandırılan bir havalimanı çalışanı, servis şoförü Y.Y.’nin bankadan kredi çektiğini ve ödeyemediği için evine de haciz geldiğine dikkat çekerek şunları söyledi:

“Arkadaşlarımız bankalardan kredi çekerek servis işine ortak olmak istedi. Parayı bankadan çekip elden servis şoförüne veriyorduk. Ancak çok sonra dolandırıldığımızı öğrendik. Y.Y.’nin, Tokat’taki tarlası üzerinde 14, araçları üzerinde de 4 kişi haciz koydurdu. Banka, Y.Y.’nin Esenyurt’taki evine de haciz koydurmuş. En son biz haciz koydurduk. Buradan bir şey çıkmayacak ama beklemekten başka çaremiz yok.”.