YUSUF ZENGİN

Havayolu Çalışanları Sendikası (HAVA-SEN) Genel Başkanı Kaptan Pilot İskender Çarkçı, Türk Hava Yolları’nın (THY) kendisi dahil 13 sendika üyesi çalışanın (4 pilot ve 9 kabin ekibi) savunma vermesini istediğini söyledi.

HAVA-SEN Genel Başkanı Kaptan Pilot Çarkçı, yaptığı basın açıklaması ile THY Yönetimi ile yaşanan gerginliğe ilişkin çarpıcı bilgiler verdi. Genel kurul sürecindeki sendikanın bu yönde hazırlıklarını sürdürürken 13 kişinin çalıştıkları şirket tarafından savunmalarının istendiğine dikkat çeken Çarkçı, bu durumdaki üyelerini yalnız bırakmayarak gerekli desteğin sağlandığı söyledi. Kimseyle inatlaşmak istemediklerini dile getiren Çarkçı, THY’ye zarar vermek istemediklerini bildirdi.

HAVA-SEN Genel Başkanı Kaptan Pilot İskender Çarkçı’nın basın açıklaması ise şöyle

“Değerli Basın Mensupları ve Arkadaşlarım,

HAVA-SEN olarak kurulduğumuzdan beri yoğun ilgi sonucu iki ay gibi kısa bir sürede dört bine yaklaşan üye sayısına ulaştık. Şimdi sıra kanunen yapmamız gereken delege seçimi ve Genel Kurul’a geldi. Çalışmalarımız devam etmekte olup üye listesi ofisimize asılmıştır. Bu arada gelişmemizden rahatsız olan kesimlerden gelen tepkiler sonucu şirketimiz tarafından ben dahil 13 arkadaşımıza (4 kokpit + 9 kabin ekibi ) savunma vermesi istenmiştir. Hiçbir doğumun sancısız olmayacağını biliyoruz. Savunmalarının hazırlanmasında kendilerine gerekli yardım yapılmakta olup bundan sonraki safhada da hiçbir arkadaşımızı yalnız bırakmayacağımızı maddi ve manevi desteğimizin yanlarında olduğunu bu vesile ile sizlere de duyurmak istiyorum.

Sosyal medya kanallarındaki yazışmalardan da belli olduğu gibi tüm üyelerimiz hatta henüz bize üye olmayanlar bile tam desteklerini belirtmektedirler. Kimseyle inatlaşmak ve şirketimize zarar vermek istemiyoruz. Halen diyalog yoluyla sorunlarımızı çözeceğimize inanıyoruz. Sonunda doğrunun, akl-ı selimin galip geleceğini biliyoruz. Tüm baskılara rağmen bize inandığınız ve güvendiğiniz için şükranlarımı sunuyorum.”.