YUSUF ZENGİN

Pegasus Havayolları’nın İstanbul’dan Bosna-Hersek’e gerçekleştirdiği uçuş, büyük bir kabusa döndü. İnişi gerçekleştiremeyen pilot, yolculara büyük korku yaşattı.

Pegasus ile Bosna-Hersek’e seyahat eden Ümit adlı yolcu, kabus dolu yolculuk ve yapılan kötü muamele nedeniyle şirkete büyük tepki gösterdi. Ümit adlı yolcu, pilotun inişi başaramaması ve uçaktaki çok şiddetli sarsıntı nedeniyle yolcuların büyük korku duyduğuna dikkat çekerek, yaşadıkları çileli uçuşu sikayetvar.com’a anlattı.

İşte o şikayet yazısı:

Pegasus Havayolları Pilotaj Hatası!

31.03.2018 tarih ve 09.30 saatinde Bosna’ya gerçekleşen uçuşumuzda, inişte uçak yüksek bir şiddetle sallanmaya, bir anda ani alçalmalara ve yalpalamalara başladı. Kaptan pilot, Saraybosna uluslararası hava alanına inmeyi denedi ancak son anda durumun iyice kötüye gitmesi sebebi ile tekrardan havalanarak Belgrad’a indi. Uçağın her tarafından çığlık, ağlama ve dua sesleri geliyordu. Belgrad’da bizi karşılayan tek bir Pegasus’lu yetkili olmadığı gibi 1 saat uçakta, 45 dakika otobüste bekletilip gece 00,30'da Saraybosna’ya ulaştık. Ne bir su veya içecek ikramı ne de bir mesaj ile bile olsa özür dilenmedi.