Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET) 2017 yılı İhracat Başarı Ödülleri, 5 Nisan Perşembe akşamı sahiplerini buldu. 2017 yılında 10,7 milyar dolarlık ihracat hacmine ulaşan Elektrik Elektronik ve Hizmet sektörlerinde ihracat şampiyonluğunu göğüsleyen firmalara ödülleri takdim edildi.

Elektrik Elektronik ve Hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren ihracat şampiyonlarının ödüllendirildiği 2017 TET İhracat Başarı Ödül Töreni, 5 Nisan Perşembe günü Ortaköy Four Seasons Hotel’de gerçekleştirildi. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, TET Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve sektör temsilcilerinin katıldığı törende Türkiye geneli Elektrik Elektronik, Hizmet sektörü, Edebi Eser ve Televizyon Dizileri alanlarında en çok ihracatı gerçekleştiren firmalar ödüllendirildi.

Yurtdışında en çok eseri yayımlanan yazar: Feridun Oral

2017 yılında yurtdışında en çok eseri yayımlanan yazar Feridun Oral oldu. Feridun Oral’ın eserlerinin dağıtımı Kalem Ajans tarafından yapıldı. Yazarın yayınevi ise Yapı Kredi Yayınları.

Feridun Oral 1993 yılında UNESCO tarafından Tokyo’da düzenlenen Noma-Concour yarışmasında yazıp resimlediği “Ormandaki Ses” kitabıyla Runners-Up ödülü, 2001 yılında da Avrupalı İllüstratörler Bienali’nde “Düş Kedileri” adlı çalışmasıyla onur ödülü alarak ülkemizi uluslararası arenada temsil etmiştir. Sanatçının, yazıp resimlediği çocuk kitapları yurtiçi ve yurtdışında çeşitli yayınevleri tarafından yayınlandı.