Şanlıurfa’da adeta kangren haline gelen şehirlerarası uçak uçuşlarına iyileşme beklenirken tam aksine kötü haber geldi. Şehirlerarası uçuşlarda en fazla sorun ve sıkıntının var olduğu iller başında gelen Şanlıurfa’da Onur Air’in 1 Nisan’da uçuşlarını Şanlıurfa-İstanbul seferlerini kaldırdığı haberleri ilk başta 1 Nisan şakası zannedilse de şirket olayın gerçek olduğunu ve 1 Nisan 2018 itibarı ile Şanlıurfa İstanbul seferlerini kaldırdığını duyurdu.

Bilindiği üzere Onur-Air hava yolu firması 2017 yılında tekrardan Şanlıurfa-İstanbul uçuşlarını kaldırmıştı. Vatandaşların yoğun tepkiler ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın girişimleri sonuç vermesi üzerine hava yolu firması 29.10.2017 tarihinden itibaren; direk İstanbul-Şanlıurfa, Şanlıurfa-İstanbul karşılıklı direk sefer yapma kararı almıştı.

Ama Onur Air’in bu kararından 5 ay sonra1 Nisan 2018 tarihinde tekrardan uçuşlarını kaldırdığını duyurdu. Özellikle Şanlıurfa’da bahar aylarının gelmesi ile birlikte açılan Göbeklitepeyle büyük bir turizm potansiyeli beklenirken Onur Air’in böyle bir karar alması Şanlıurfa turizmini olumsuz etkileyecek. Uçuşların yetersiz kalması ve sayılı olması gelecek turistleri de etkileyecek.

Bundan dolayı bizlere gelen şikâyetler doğrultusunda Onur Air’in uçuşlarını Şanlıurfa’dan çekmesi ile uçak biletlerin dudak uçuklatacak bir duruma geldiğini ve bundan dolayı gelen vatandaşların büyük mağduriyet yaşadığını söyledi.