YUSUF ZENGİN

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA), Antalya’da yapılması planlanan Pilotlar Günü Kutlaması’nı, çalışanlar arasında yaşanan gerilim ve endişe nedeniyle iptal etti.

Türk Hava Yolları’nın (THY), HAVA-SEN üyesi 16 pilot ve kabin memurunun (hostes) savunmasını istemesi ve bunlardan 7 hostesin işine son vermesi, çalışanlar arasındaki gerilim ve endişeyi artırdı. Hosteslerin işten çıkarılmasına tepki gösteren HAVA-SEN’den sonra ise bir tepki de TALPA’dan geldi. Dernekten yapılan açıklamada, son günlerdeki gelişmelerin çalışanların moral ve motivasyonunu olumsuz yönde etkilediğine dikkat çekilerek, bu yüzden Antalya’da yapılması planlanan ‘Dünya Pilotlar Günü’ kutlamasını iptal ettiklerini açıkladı.

TALPA’dan yapılan açıklama ise şöyle:

“Son günlerde yaşanılan gelişmeler, üyelerimizin moral ve motivasyonunu olumsuz yönde etkilemiş olup, camiamızda huzursuzluğa ve mutsuzluğa sebep olmuştur. Derneklerin gerçek sahibi “ÜYELERİDİR” bu ortamda 26 Nisan 2018 tarihinde Antalya’da yapılması planlanan “Dünya Pilotlar Günü” kutlamasını TALPA Yönetim Kurulu olarak iptal ettiğimizi değerli üyelerimize ve kamuoyuna saygıyla duyururuz”