Türk Hava Yolları (THY), 3. Havalimanı’nda ikram hizmeti alma konusunda prensip anlaşmasına vardığı Singapurlu SATS şirketi ile yapılan niyet anlaşmasının süresini uzattı.

THY’den KAP’a yapılan açıklamada, iki şirket arasındaki görüşmelerin halen devam ettiği, ek bir sözleşme yapılarak iyi niye anlaşmasının süresinin uzatıldığı bildirildi.

İşte o açıklama:

“İlgi açıklamamızda Türk Hava Yolları A.O.’nın İstanbul Yeni Havalimanına taşınması ile birlikte söz konusu havalimanında ikram hizmeti tedariki hususuna ilişkin, SATSLtd (SATS)’ın iştiraki olan SATS Investments Pte. Ltd. (SIPL) ile bir niyet anlaşması imzalandığı duyurulmuş idi. Taraflar arasında görüşmeler halen devam etmekte olup, ek bir sözleşme yapılarak, söz konusu niyet anlaşmasının süresi uzatılmıştır.

Önemlilik arz eden gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

SATS’DAN 120 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Uzakdoğu ve Ortadoğu’da 44 noktada faaliyet gösteren Singapurlu SATS şirket, 1972’den bu yana havayolu ikramının yanı sıra yer hizmetleri konusunda da faaliyet gösteriyor. 3. Havalimanı projesi ile yakından ilgilenen şirket, uzun süredir Türkiye’ye yatırım yapmayı planlıyordu. SATS’ın anlaşmanın gerçekleşmesi durumunda 3. Havalimanı’na 120 milyon dolarlık yatırım yapması bekleniyor.