YUSUF ZENGİN

TAV İşletme Hizmetleri, Kopenhag Havalimanı’ndaki Primeclass Lounge’ı 10 yıl süreyle işletecek.

TAV Havalimanları’nın iştiraki TAV İşletme Hizmetleri özel yolcu salonu işletmeciliği alanındaki büyümesini sürdürüyor. Şirket son olarak yolcu trafiği açısından İskandinavya’nın en yoğun havalimanı Kopenhag’daki yolcu salonunu hizmete açtı. Danimarka’nın ana giriş kapısı havalimanı, 2017’de 29,2 milyon yolcuya hizmet sundu. TAV İşletme Hizmetleri, Kopenhag Havalimanı’ndaki Primeclass Lounge’ı 10 yıl süreyle işletecek.

TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Ali Bora İşbulan, yolcuların değişen ihtiyaç ve beklentilerine uygun ürün ve hizmetler geliştiren şirketin portföyüne Kopenhag Havalimanı’nı da eklemekten mutluluk duyduklarını kaydetti. Bugün dünyanın dört bir yanındaki 30 havalimanında yer alan 57 yolcu salonumuzda günde yaklaşık 13 bin misafirimizi ağırladıklarını ifade eden İşbulan, TAV İşletme Hizmetleri olarak salon işletmeciliğinin yanı sıra TAV Havalimanları Holding bünyesindeki havacılık dışı gelirlerini de yönettiklerini söyledi. İşbulan, Türkiye ve dünyanın farklı ülkelerinde havalimanı, demir yolu, deniz yolu ve kruvaziyer terminallerindeki reklam ve tanıtım alanlarının pazarlanması ve ticari alan tahsisi sağlanması gibi faaliyetleri de yürüttüklerine dikkat çekerek, “Öte yandan yılda 100 binden fazla yolcuya karşılama ve uğurlama hizmeti de verirken aynı zamanda CIP Servis, TAVPort.com, Airporteasy.com, TAV Passport Card, primeclass ve Lounge Card gibi üyelik programlarını da yönetiyoruz.” dedi.

Kopenhag Havalimanı Terminal 3’te bulunan Primeclass Lounge’da Danimarka’ya özgü lezzetlerin yanı sıra uluslararası mutfaklara ait sıcak ve soğuk yiyecekler servis ediliyor. Ücretsiz internet bağlantısı, televizyon ve dijital ekran gibi pek çok hizmeti misafirlerine aynı çatı altında sunan Primeclass Lounge, haftanın her günü sabah saat 05.30 ile akşam 22.30 arasında hizmet veriyor. Yolcu salonundan anlaşmalı havayollarının yolcularının yanı sıra ve TAV Passport Kart üyeleri ücretsiz yararlanabiliyor. Türk Hava Yolları, Pegasus ve Atlas Global'in İstanbul Kopenhag arasında düzenli seferleri bulunuyor.