Milli Mücadelemizi zaferle taçlandıran kahramanların, milletten aldıkları güç ve yetkiyle ülkenin kaderine el koydukları gazi meclisin 98. Kuruluş yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

“Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” üstün prensibini kesin bir kararlılıkla tüm dünyaya haykırdığımız 23 Nisan gününün, Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmesi, milli irade ve hâkimiyetin sonsuzluğunu vurgulamaktadır.

Geleceğimiz olan çocuklarımıza daha müreffeh, maddi ve manevi bakımdan daha gelişmiş, bilim ve teknolojide söz sahibi bir ülke, yaşanılabilir bir dünya bırakmak asli görevimizdir.

DHMİ olarak bu şuurla gece gündüz çalışıyor, ülkemizi çağdaş medeniyetler düzeyinin üzerine çıkarmak için Cumhuriyet tarihinin en büyük projelerini hayata geçiriyoruz. Dünyanın gıptayla takip ettiği başarılarımızla yetinmiyor, hep daha büyüğünü hedefleyerek geleceğe yolculuğumuzu sürdürüyoruz.

Bu duygularla öncelikle çocuklarımız olmak üzere tüm milletimizin “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı yürekten kutluyor; bu bayramın tüm dünya çocuklarına mutluluk ve barış getirmesini diliyorum.

Funda OCAK
DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı
ve Genel Müdürü