Orhan Yıldız/İskenderun

İSTE´den yapılan yazılı açıklamada İskenderun Teknik Üniversitesi - İş Dünyasıyla Entegrasyon Programı (İSTE-İDE) kapsamında mezun durumda olan son sınıf öğrencileri arasından 14 öğrencinin Genel Yetenek ve İngilizce sorularından oluşan yazılı sınavda başarılı olduğu ve sözlü sınavı da geçerek istihdama hak kazandığı belirtildi. 2017 yılında Havacılık Yönetimi Bölümü öğrencilerinden 12 İSTE´li öğrenci HAVAŞ Gaziantep Havalimanı İstasyon Müdürlüğü´nde göreve başladığı hatırlatıldı.

Kapsamlı bir protokol hazırlığı planlanıyor
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Sivil Havacılık Yüksekokulu ile HAVAŞ Gaziantep Havalimanı İstasyon Müdürlüğü´nün eleman alımı konusunda işbirliğini sürdürdüğü ifade edilen yazılı açıklamada, bu çerçevede birçok İSTE mezunu HAVAŞ´ta görev alabildiği kaydedildi. İSTE´li mezunlardan çok memnun olduklarını ifadesine de yer verilen açıklamada HAVAŞ Gaziantep Havalimanı İstasyon Müdürlüğü yetkilileri, bu işbirliğini artırarak sürdürmek istedikleri, bu işbirliğinin tüm Türkiye´ye yayılabilmesi açısından HAVAŞ Genel Müdürlüğü ile İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) arasında daha kapsamlı bir işbirliği protokolünün de temellerinin atılmasının planlandığı bilgisi de paylaşıldı.

Öğrencilere HAVAŞ tanıtıldı
HAVAŞ Gaziantep Havalimanı İstasyon Müdürlüğü tarafından İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Sivil Havacılık Yüksekokulu Havacılık Yönetimi Bölümü öğrencilerine yönelik tanıtıma yönelik bilgi de verilen açıklamada, “Sunumda; HAVAŞ´ın tarihçesinden, Türkiye´deki ve dünyadaki hizmet ağı ile işletme vizyon-misyonu çerçevesinde ana ve alt faaliyet alanlarından bahsedildi. TAV Havalimanları Holding´in sahibi olduğu HAVAŞ´ın, yer hizmetleri sektöründeki hizmet kalitesi, ekipman parkı ve teknolojik altyapısı ile dünya standartlarında bir kuruluş olduğu vurgulandı. İskenderun Teknik Üniversitesi - İş Dünyasıyla Entegrasyon Programı (İSTE-İDE) kapsamında mezun durumda olan son sınıf öğrencilerinin sektörde nasıl yer edineceklerine dair konular tartışıldı” denildi.