YUSUF ZENGİN

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. (İSG), havalimanı terminal işletmesini devralmasının 10. yıl dönümünü kutladı.

İSG’nin terminal işletmesini devralmasının 10. yıl dönümü nedeniyle şirket çalışanlarının katıldığı kokteyl düzenlendi. İSG Genel Müdürlük Asma Kat’ta düzenlenen kokteyle İSG CEO’su Ersel Göral, İSG Yönetim Kurulu Üyesi Dato Che Azmi Bin Murad, İSG yöneticileri ve çalışanları katıldı.

Kokteylde konuşan İSG CEO’su Ersel Göral, 10 yıl önce yaklaşık 4 milyon yolcuya hizmet sunduklarına dikkat çekerek, “Bu sene 34 milyonun üzerinde yolcuya hizmet vereceğiz. Bu da son 10 yılda havalimanını 9 kat geliştirdiğimizin işaretidir. Bu artış önümüzdeki yıllarda da artarak devam edecektir. Bu büyümenin hayata geçirilmesinde en büyük hak sahibi çalışma arkadaşlarımızdır. Şahsım ve kurumum adına tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

İSG Yönetim Kurulu Üyesi Dato Che Azmi Bin Murad, zamanın çok hızlı geçtiğini ifade ederek, ISG’nin 10 yıl önce çıkılan bu yolculukta birçok başarılar yakaladığını, bundan sonraki dönemde de yeni rekorlara imza atacağına olan inancını dile getirerek, bu başarıda emeği çeken herkese çok teşekkür etti.

Kokteylin ardından tüm çalışanların katılımı ile 10’uncu yıl pastası kesildi. Bu arada terminal binası içine İSG’nin 10’uncu yıl logosu ve reklamları da asıldı.

ZAMANINDA KALKIŞTA LİDER!

İstanbul’un Anadolu yakasındaki Sabiha Gökçen Havalimanı’nın terminal işletmesini gerçekleştiren İSG, 10. yılını geride bırakıyor. 1 Mayıs 2008’de terminal ve diğer yan operasyonların işletmesini havalimanı meydan otoritesi HEAŞ’dan devralan İSG, o tarihten bu yana terminal işletmesinin yanı sıra otopark, kargo hizmetleri, genel havacılık terminali ve otel hizmetlerini de yürütüyor. İSG’nin terminal işletmesini devraldığı 2008 yılında 4,3 milyon yolcuya hizmet sunan Sabiha Gökçen Havalimanı, geçen yılın sonunda 31,3 milyon yolcu sayısına ulaştı. 2009-2016 arasında arka arkaya 7 yıl Avrupa’nın yolcu sayısı artışında en hızlı büyüyen havalimanı olan Sabiha Gökçen, geride kalan 10 yıl boyunca sayısız ödül ve başarı elde etti. Sabiha Gökçen Havalimanı son olarak, geçen yıl elde ettiği yüzde 82,3 zamanında kalkış oranı ile dünyada 8. sırada yer alarak, ilk 10’a giren tek Türk havalimanı oldu.