TAV Havalimanları Yönetim Kurulu üyelerinden Antonin Beurrier, Groupe ADP’deki görevinden ayrılması sebebiyle, Yönetim Kurulu, Aday Gösterme Komitesi ve Riskin Erken Saptanması Komitesi üyeliklerinden istifa etti.

KAMUYU Aydınlatma Platformuna (KAP) bildirilen açıklmaya göre,istifa nedeniyle boşalan yeni Yönetim Kurulu, Riskin Erken Saptanması Komitesi üyeliğine Jerome Calvet’in yapılacak olan ilk Genel Kurul’un onayına sunulmak üzere seçilmesi oy birliği ile kabul edildiği kaydedildi.

Beurrier’in Aday Gösterme Komitesi’ndeki görevini ise mevcut Yönetim Kurulu üyelerinden Philippe Pascal üstlenecek. Diğer Yönetim Kurulu Komiteleri olan Kurumsal Yönetim ve Denetimden Sorumlu Komite’de herhangi bir üye değişikliği olmadı..

TAV Havalimanları Holding Aday Gösterme ve Riskin Erken Tespiti Komiteleri aşağıdaki şekilde şekillendi.

Aday Gösterme Komitesi

Başkan

Aylin Selen

Üyeler

Ebru Yonca Çapa

Edward Arkwright

Philippe Pascal

Riskin Erken Saptanma Komitesi

Başkan
Jean-Michel Vernhes

Üyeler

Ali Haydar Kurtdarcan

Aylin Selen

Jerome Calvet

Philippe Pascal

Jerome Calvet

Jerome Calvet 1978 yılında hukuk diplomasını aldı. 1979 yılında Institut d’Etudes Politiques’den; 1983 yılında ise Ecole Nationale d’Administration’dan diploma aldı. 1983 yılında Paris Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayan Jerome Calvet, 1983-1997 arasında Fransız Maliye Bakanlığı’nda, 1988-1990 yılları arasında Avrupa Topluluğu Fransa Temsilciliği’nde Finansal Ataşe olarak görev yaptı. Calvet, bu yıllar arasında birçok şirketin Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürüttü. 1998-2004 yılları arasında Société Générale Bankası’nın Kurumsal Finans (Fransa) Departmanı’nı yöneten Calvet, daha sonra aynı bankanın Avrupa Birleşme ve Devralmalar Departmanı’nın başına geçti. 2004 – 2008 yılları arasında Lehman Brothers Yatırım Bankası’nın Yatırım Bankacılığı (Fransa) Departmanı’nı yöneten Calvet, 2009 yılından bu yana Nomura (Fransa) şirketinde CEO’dur. Jerome Calvet 2012-2017 yılları arasında TAV Havalimanları Holding’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.