Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor.

Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

YUSUF ZENGİN

İran’da düşerek 11 kişinin hayatını kaybettiği kazadan 2 ay geçmesine rağmen Kaptan Pilot Beril Gebeş’in cesedine ulaşılamadığı belirtildi.

İran’ın Çarmahal ve Bahtiyari eyaletinde düşen özel Türk jetinde hayatını kaybeden 10 kişinin cenazesine ulaşıldıktan kısa süre sonra bir kişinin cesedinin bulunamadığı açıklanmıştı. Türkiye’nin İran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin, uçağın Kaptan Pilotu Beril Gebeş’in cenazesi ile ilgili arama ve kurtarma çalışmalarına ilişkin açıklama yaptı.

SONUÇ ALINAMADI!

Türkiye’nin İran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin, kazanın hemen ardından İran arama ve kurtarma ekipleri ile Türk ekiplerinin de desteği ile 3 hafta süren arama ve kurtarma çalışmalarında bölgenin ayrıntılı şekilde arandığını ancak Pilot Beril Gebeş’in cenazesinin bulunamadığını söyledi. Hava şartları ve nevruz nedeni ile çalışmalara bir süre ara verildiğine dikkat çeken Tekin, “İran makamlarına daha sonra tekrar girişimde bulunduk ve tekrar bir çalışma yapıldı. Ancak maalesef şu ana kadar bu konuda bir sonuç almış değiliz” dedi.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Şarika şehrinden İstanbul’a giden özel Türk jeti, 11 Mart’ta İran’ın Çarmahal ve Bahtiyari eyaletinde, Şehrekürd yakınlarında düşmüştü.