Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu, aldığı kararla Bilal Ekşi, Ahmet Bolat ve Temel Kotil’in alt şirketlerdeki görevine son verdi.

THY’nin geçen Cuma gerçekleşen Olağan Genel Kurul Toplantısı sonrası çok önemli kararlar alınmış ve İsmail Gerçek yönetim kurulundan alınarak yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın pilotu Mithat Görkem Aksoy getirilmişti. Ancak Genel Kurul’da alınan değişikliklerin bu kadarla sınırlı kalmadığı öğrenildi. AirportHaber’in edindiği bilgiye göre THY’ye bağlı iştiraklerde çok önemli değişiklikler yapıldı.

THY iştiraklerinde Genel Kurul’un ardından önemli değişikliklere imza atıldı. Bir dönem THY’de Genel Müdürlük makamı dahil çok önemli görevlerde bulunan Temel Kotil’in, THY Teknik A.Ş.’deki yönetim kuruluğu üyeliğinin sonlandırıldığı öğrenildi. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi’nin de TGS’deki yönetim kuruluğu üyeliği sona erdi. Bu arada THY Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Bolat’ın da Türkiye’de ilk yerli Uçak Koltuğunu üretmek amacıyla THY ve Assan Hanil ortaklığıyla kurulun TSI Aviation Seats’deki görevine son verildi.