YUSUF ZENGİN

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), kuruluşunun 85. yıl dönümünü Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen törenle kutladı.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen törene DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Ulutaş, Atatürk Havalimanı DHMİ Başmüdürü Timur Alp Bayrak, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun ve TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü olmak üzere çok sayıda DHMİ Daire Başkanı ve davetli katıldı.

ATATÜRK HAVALİMANI ÇOK ÖZEL BİR YER

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, 85. yılını kutlayan kuruma bu güne kadar hizmet eden herkese ve tüm paydaşlara teşekkür etti. DHMİ olarak büyük işlere imza attıklarını ifade eden Ocak, “Biz kocaman bir aileyiz. Bu kutlamayı genel müdürlükte ya da başka bir yerde de yapabilirdik. Ancak burada bulunmamızın bir nedeni var. Atatürk Havalimanı çok özel bir yer. Nice rekorlara imza atmış, nice başarılara ve hikâyelere konu olmuş bir meydandan bahsediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu genç cumhuriyet gibi biz de DHMİ olarak geleceğe dair sağlam adımlar atıyoruz. Konuşurken duygulanmamak elde değil. Hepinizden bu güzel havalimanı için bir alkış istiyorum” dedi.

3. HAVALİMANI’NIN YÜZDE 90’I TAMAMLANDI

İnşaatı hızla devam eden İstanbul 3. Havalimanı hakkında da konuşan Funda Ocak, “Devlet büyüklerimizin bizlerin önüne koyduğu vizyonları hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüze konulan ‘her 100 kilometrede bir havalimanı’ hedefine şimdiden ulaştığımızı söyleyebiliriz. İstanbul’da inşa ettiğimiz yeni havalimanı yüzde 90’lar seviyesinde tamamlandı. Değerli arkadaşlarım zamanında 30 milyon yolcu kapasiteli havalimanları hedef olarak gösterilirken biz şimdi 200 milyon yolcu/yıl kapasitesi havalimanı inşa ediyoruz. İnşallah 29 Ekim 2018 tarihinde de bu mega projemizin ilk etabını faaliyete geçireceğiz. Tekrardan kurumumuzda emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Nice 85 yıllar diliyorum” şeklinde konuştu.