Galatasaray'ın Florya arsası ihalesini kazanan Öz Er-Ka İnşaat ile Emlak Konut GYO arasında düzenlenen ihale sözleşmesinde imzalar atıldı.

12 nisanda gerçekleştirilen Galatasaray’ın Florya’daki 63 bin 230 metrekarelik arsasının ihalesini 2 milyar 250 milyon TL bedelle Öz Er-Ka İnşaat kazanmıştı.

İhaleyi resmileştiren sözleşmede imzalar; Emlak Konut Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Öz Er-Ka İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Keleş ve Galatasaray Spor Kulübü Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Akif Şener’in katılımıyla düzenlenen törenle 31 mayıs 2018 tarihinde atıldı.

İmzaların atılmasının ardından bir açıklama yapan Murat Kurum; Emlak Konut GYO’nun güçlü Türkiye için bütün gücüyle çalıştığını ifade ederek bu yılın ilk 5 ayında 5.1 milyar liralık ihaleleri başarıyla gerçekleştirdiklerini söyledi. Önceki gün THY ile Dursunköy’de yaklaşık 10 bin bağımsız bölümlük proje geliştireceklerini duyurduklarını hatırlatan Kurum, Galatasaray’ın Florya arsası için atılan bu imzaların da ülkeye ve sektöre olan inancın bir göstergesi olduğunu söyleyerek sözleşmenin hayırlı olmasını temenni etti.

Öz Er-Ka İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Keleş tören sonrası yaptığı açıklama ile sektörde 33 yıllık tecrübeleri olan bir şirket olduklarını açıklayarak İstanbul’a yakışır bir projeyi hayata geçirmeye hazırlandıklarını söyledi. Sözleşmenin taraflara hayırlı olmasını dileyen Keleş yapılacak projenin denize yaklaşık 700 metre ve Atatürk Havalimanı’na yapılması planlanan Millet Bahçesi’ne ise 500 metre mesafede olacağını ve az katlı olacağını açıkladı.

Galatasaray Spor Kulübü Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Akif Şener de imza töreninin ardından yaptığı açıklamayla Galatasaray’ın Florya’nın tanınmasına çok büyük katkılar sağladığını belirterek kulübe ekonomik anlamda büyük fayda sağlayacak sözleşmenin Emlak Konut ve Öz Er-Ka İnşaat’a da hayırlı olmasını diledi.