Seçim fırsatçıları iş başında. THY ile birlikte özel hava yolu şirketleri, oy vermek için yola düşen vatandaşların yoğun ilgisi karşısında fiyatlarını iki üç kat birden artırdı

Seçimlere saatler kala, oy vermek için yollara düşen vatandaşlara önce uçak şirketleri, ardından yollardaki konaklama tesislerinin fahiş fiyatları adeta tuzak kurdu. THY ile birlikte özel hava yolu şirketleri de talep artışlarını fırsata çevirdi. THY hatlarda yoğun talep gelen uçuş fiyatlarına 2 kat birden zam yaptı. Bodrum'dan İstanbul'a gelmek isteyen vatandaşlara bugün uçaklarda yer kalmadı.

24 Haziran seçimleri nedeniyle seyahatlerinde değişiklik yapan vatandaşların yurt içi ve yurt dışından gelişlerini özellikle cuma ve cumartesi gününden itibaren yapması, hava ve karayolunda yoğunluğa yol açtı. Atatürk Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminali'nde seçmen yoğunluğu eksik olmadı. Seçmenlerin seyahatleri uçak biletlerinde talep artışına yol açtı. Bazı seferlerde yer kalmadı. Buna oy verdikten sonra uçuşunu planlayanların da eklenmesiyle THY ve özel havayolu şirketlerinin bilet fiyatları 2 veya 3 kat arttı. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin yapılacağı 24 Haziran öncesi, seçmen kaydı başka kentlerde olan vatandaşlar cuma ve cumartesinden itibaren otogar ve havalimanlarında hareketliliğe neden oldu. Seçmenlerin memleketlerine dönüş yolculuğunda artışlar yaşandı. Memleketinde oy kullanacak vatandaşlar, yurt içi ve yurt dışından gelişlerini özellikle cuma ve cumartesine bıraktığı gözlendi. Kaydı İstanbul dışında olan seçmenler, memleketlerine dönüş için özellikle Atatürk Havalimanı'na akın etti. Yurtdışında bulunan çok sayıda vatandaş da aynı dönem sadece oy kullanmak için Türkiye'ye geldi. İç ve Dış Hatlar Terminali'nde seçmen olan yolcu yoğunluğu yaşandı. Yurtdışında kaydı bulunan vatandaşlar oylarını 17.00'ye kadar kullanabilecek. BİLET FİYATLARI ARTTI Kaydının olduğu kentte oy kullanacak vatandaşların yurt içi ve yurt dışından gelişlerini özellikle cuma ve cumartesi'ne bırakması uçak biletlerinde talep artışına yol açtı. Bazı noktalara yer bulmak zorlaştı. Bazı seferlerde ise yer kalmadı. Buna oy verdikten sonra seyahat planlayanların da eklenmesiyle THY ve özel havayolu şirketlerinin bilet fiyatları 2 veya 3 katına çıktı. Havayolları yolcuların oy kullanma süreçlerini kolaylaştırmak adına biletlerdeki değişiklikleri ise ücretsiz yaptı.