Hindistan’ın en büyük havayolu şirketi Indigo’nun kaptan pilotu, yolcu alımı sırasında kalp krizi geçirdi. Hastaneye kaldırılan pilota stent (Tıkanan ya da kapanan kalp damalarına uygulanan stent yöntemi, damarı genişleterek açar ve kanın damarlarda yeniden dolaşımını sağlar.) takıldı.

Hintli havayolu şirketi Indigo’nun, Hindistan’ın Manipur eyaletinin başkenti olarak bilinen İmphal’dan Batı Bengal eyaletinin başkenti Kalküta’daki Netaji Subhas Chandra Bose Havalimanı’na uçmaya hazırlanan uçağının kaptan pilotu akut göğüs ağrısından şikayet etti.

Silvio Diaz Acosta (63) adlı kaptan pilotun, göğüs ağrısının yanı sıra bolca terleme şikayeri yaşadığı da belirtildi. Göğüs ağrısına rağmen yerel saatle 04.45’te yardımcı pilotun yardımıyla yolcu alımına devam etti. Ancak kalkışa dakikalar kala durumu ağırlaşan pilota, müdahale etmesi için sağlık ekipleri çağırıldı. Elektrokardiyografi (EKG) raporunda durumunun kritik olduğu belirtilen pilot, havalimanı yakınlarındaki Charnock Hastanesi’ne sevk edildi.

Kardiyolog Dr. Satrajit Samanta, “Durumu ciddiydi ve hemen acil servise götürüldü. Kan akışının azaldığı veya kalbin bir kısmına tamamen durduğu gözlemlendi. Daha sonra anjiyoplasti yapıldı, bir stent yerleştirildi. Şimdi iyileşiyor.” şeklinde konuştu.