Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Air Arabia Havayolları, Sharjah’tan İzmir’e ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

TAV Havalimanları tarafından işletilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Air Arabia’nın Sharjah’tan gerçekleştirdiği ilk uçuşuna ev sahipliği yaptı. 28 Haziran saat 00.50’de inen uçakla gelen yolcular, TAV yetkilileri tarafından çiçeklerle karşılanırken, ilk uçuş için pasta kesildi. Bu arada Air Arabia uçağı, iniş sonrası su takı ile karşılandı.

Airbus A320 tipi uçaklarla gerçekleştirilen seferler, Sharjah’tan her hafta Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri düzenlenecek. İzmir’den Sharjah’a da Salı, Perşembe ve Pazar günleri uçuş yapılacak. Kış sezonunda uçuşlar haftada iki gün karşılıklı seferlerle devam edecek.

Air Arabia yolculara Sharjah aktarmalı Arap Yarımadası’nda yer alan ülkelere, Hindistan’a, Nepal’e, Kenya’ya kadar geniş bir uçuş ağıyla farklı alternatifler sunuyor. İzmir-Sharjah uçuşları 199 Dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Adnan Menderes Havalimanı’ndan; Yurt içinde 6 havayolu firması ile 23 destinasyona, Yurt dışında 29 havayolu firması ile 25 ülkede 49 destinasyona direkt uçuş gerçekleşiyor.