KINROBOTICS’in yüzde yüz yerli robotları Mini ADA ve ADA GH6, 3. Havalimanı’nda kullanılacak insansı robot sunumuna damga vurdu.

3. Havalimanı, yaklaşık 200 milyon yolcuya hizmet sunacak, dünyanın en yüksek yolcu kapasiteli havalimanı olma yolunda ilerliyor. 29 Ekim’de açılması planlanan 3. Havalimanı’nda görev alacak insansı robotlar için yapılan sunum ve değerlendirme toplantısına yüzde 100 yerli AKINROBOTICS üretimi Mini ADA ve ADA GH6 damga vurdu.

İstanbul 3. Havalimanı’nda yapılan Çin, Rus ve Türk yapımı robotların sunum yaptığı değerlendirme toplantısında, AKINROBOTICS üretimi Mini ADA kabiliyetleriyle rakiplerini geride bırakırken, 3. Havalimanı yetkililerin bir kez daha takdirini kazandı. Yapılan toplantıda yabancı menşeli rakiplerine fark atan milli robot Mini ADA, 3. Havalimanı’nda görev alacak en güçlü aday olduğunu bir kez daha kanıtladı. İGA yetkileri, Mini ADA ve ADA GH6 robotlarının, sahip olduğu özellikleriyle yurt dışı menşeli rakiplerinden daha önde olduğunu ayrıca yerli olmasının da tercih sebebi olduğunu belirterek, AKINROBOTICS’in yüksek teknolojisini beğendiklerini ve desteklediklerini ifade etti.

KONYA’DA FAALİYET GÖSTERİYOR

AKINROBOTICS Fabrikası, 23 yıldır Konya’da yazılım üzerine faaliyet gösteren AKINSOFT’un yan kuruluşudur. 9 yıldır robotik teknolojiler üzerine çalışmalar yürüten AKINROBOTICS, yüksek teknolojisini geliştirmiş, dünyada yalın üretim hattına sahip seri üretim yapan tek fabrikadır. Geç olmadan milli teknolojinin geldiği noktayı tüm dünya ile paylaşma gayesinde olan AKINROBOTICS, Türkiye’de hatta Anadolu’da yüksek teknolojilerin üretilebildiğini tüm dünyaya ispat etmektedir.