TV8’in reyting rekortmeni fenomen yarışması Survivor 2018’in ekibi, final hazırlıkları için gittiği KKTC’de büyük sıkıntı yaşadı. Havalimanı’nda, havai fişekler gümrüğe takılırken, kameraların ülkeye girişine de son anda izin verildi.

Survivor 2018’in finali, KKTC’de yapıldı. Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, Survivor finalinin perde arkasını yazdı.

İşte o yazı:

Survivor 2018’in finaline birkaç saat kala yarışmanın üç yıldır yapıldığı Nuh’un Gemisi’nde bir grupla sohbet halindeyiz. Konu, KKTC’de yatırımı ve işi olan Türklerin karşılaştıkları zorluklara geldi.

Gruptaki biri, bu yıl Acun Medya ekibinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne girişte karşılaştığı sıkıntıları anlattı.

Bunlardan biri, Survivor 2018 finalinde çekim yapacak kameraların KKTC’ye girişinde yaşanan sıkıntı. Acun Medya ekibi, bir hayli uğraştan sonra kameraları Ercan Havalimanı Gümrüğü’nden geçirebildi.

İkincisi ve daha da ilginç olansa şu: Her Survivor finalinde birinci açıklandığında havai fişekler patlar, konfetiler yağar şampiyonun üstüne. Havai fişekler gümrüğe takılınca finalde sadece konfeti patlatıldı.

Survivor ekibi önceki yıllarda havai fişekleri KKTC’ye sokarken sorun yaşamazken, bu yıl öyle olmadı. Ercan Havalimanı görevlileri çeşitli gerekçelerle havai fişeklere giriş izni vermedi.

Havai fişek yerine sadece konfeti patlatılan gecede KKTC Kültür ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, her yıl Survivor’ın finalini yaparak Kuzey Kıbrıs’ın tanıtımına katkı sağlayan Acun Ilıcalı’ya teşekkür plaketi takdim etti.