AMAC Aerospace, Milas – Bodrum Havalimanı’ndaki yeni hangarının açılışını havacılık sektörünün önde gelen isimlerinin bir araya geldiği bir etkinlikle gerçekleştirdi. AMAC Aerospace Group CEO’su Kadri Muhiddin’in ev sahipliği yaptığı etkinlikte AMAC Aerospace Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili Bahri Kesici, Milas Kaymakamı Eren Aslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon gibi isimler konuşma gerçekleştirdi. Milas Garnizon Komutanı Albay Cenk Erataç, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş de katılımcılar arasındaydı.

Muğla’yı Ortadoğu, Afrika ve Avrupa arasında bir uçak bakım merkezi yapma hedefiyle yatırımı yapılan hangarın açılışına THY Teknik AŞ Genel Müdürü Ahmet Karaman, TÖSHİD Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Tosun, Sancak Catering Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayrak gibi havacılık sektörünün önde gelen isimleri de katıldı.

Açılışta konuşma yapan Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal şunları söyledi; “Türkiye havacılık sektörü açısından çok önemli bir noktada bulunuyor. 3 saatlik bir uçuşla yaklaşık 60 ülkeye gidebiliyoruz. Bu merkezi konumumuzu da iyi değerlendirerek önümüzdeki yıllarda havacılık sektöründe çok daha önemli çalışmalara imza atacağımıza inanıyoruz. Üç ayağı olan havacılık sektöründe havaalanları meydan hizmetleri ve hava taşıyıcılarının yanında Teknik bakım hizmetleri de büyük önem taşıyor’’ dedi. AMAC Aerospace’in uçak bakım ve onarımlarının yanında modifikasyon hizmetlerini de ülkemize getirmesinin böylesine önemli bir teknolojinin Türkiye’ye gelmesini sağladığını belirten Birdal; ‘‘2012 yılında AMAC Aerospace Türkiye’deki ilk hangarının açılışını İstanbul’da gerçekleştirdiğinde yine bir araya gelmiştik. Bugün ikinci hangarın açılışını gerçekleştiriyoruz. Kadri Muhiddin ve AMAC Aerospace yönetim kurulu üyelerini ülkemize yaptıkları bu yatırımlardan dolayı tebrik ediyorum. Bodrum’da ya da farklı bir şehrimizde olabilir, 3. Ve 4. Hangar açılışlarında da umarım yine birlikte oluruz.”