Malatya Havalimanı yeni terminal binasının yapımı için 25 Temmuz’da ihale düzenlenecek. Terminal, 2020’de hizmete sunulacak.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Havalimanı yeni terminal binasının etüt ve proje işleri ihalesinin 25 Temmuz’da yapılacağını açıkladı. Çalık yaptığı yazılı açıklamada, Artan yolcu kapasitesinden dolayı ihtiyaca cevap veremeyen Malatya Havalimanı terminal binasının büyütülmesi konusundaki çalışmalarIN sonuçlandığını duyurdu. Malatya Havalimanı Terminal Binası Etüd ve Proje İşleri işinin açık ihale usulü ile ihaleye çıkarıldığına dikkat çeken Çalık, ihalenin 25 Temmuz saat 11.00’de Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) merkez binasında yapılacağını söyledi. Çalık, “Projesinin tamamlanmasının ardından yapım ihalesi gerçekleştirilecektir ve 2020 yılında hizmet vermeye başlaması amaçlanmaktadır” dedi.

SEÇİM BEYANNAMESİNDE BULUNUYORDU

Malatya Milletvekili Çalık, Malatya Havalimanı Yeni Terminal binasının AK Parti’nin 24 Haziran seçim beyannamesinde yapılacak yatırımlar arasında da bulunduğunu dile getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 31 Mayıs 2018’de Malatya Mitingi’nde ‘Malatya Havalimanı’nın yolcu sayısı biz geldiğimizde 89 bindi, şimdi bu sayı 886 bin oldu. Her yıl artıyor. İş bilenin kılıç kuşananın. Malatya Havalimanı’mızı daha önce yeni terminal binası dahil yatırımlarla büyüttük, modernize ettik. Bununla kalmıyor, Malatya’ya yeni bir havalimanı terminal binası kazandırıyor ve inşallah 2020 yılında hizmete alıyoruz.’ şeklinde Malatyalılara müjde verdiğine dikkat çeken Çalık, “Yaparsa yine AK Parti yapar, diyoruz. Malatya’ya yakışan modern havalimanı terminal binasını kazandırıyoruz” şeklinde konuştu.