Türk Hava Yolları (THY), daha önce kapattığı Ankara base’i (hava üssü) 6 aylığına yeniden açmak için gönüllü ekip arayışına başladı. İlgililerin 6 Temmuz’a kadar başvurması gerekiyor.

THY, Boeing 737 ve Airbus 320 filosu ekiplerine yönelik bir duyuru yayınladı. Buna göre, Ankara’da açılması düşünülen base için ekip arayışına girildiği hatırlatılarak istekli olanlardan başvuru yapmaları istendi. Airbus 320 ve Boeing 737 tip müdürlüklerinin ekiplere gönderdiği yazıda, başvuruların 6 Temmuz saat 16.30’a kadar ilgili birimlere yapılması istendi.

İşte o yazı:

“Boeing 737/Airbus 320 Tip Müdürlüğümüz tarafından uçuş ekiplerimizin programlarını iyileştirmek amacıyla ilgili birimlerde yürütülen koordinasyon neticesinde; Ankara’da 6 aylık geçici base çalışması yapılması kapsamında, operasyonel uygunluk göz önünde bulundurularak Ankara’da ikamet eden ve istekli olan uçuş ekiplerimizin aylık uçuş programlarında ESB geçici base olacak şekilde planlama yapılması düşünülmektedir. Bu süre boyunca ekiplerimize otel planlaması yapılmayacak olup servis konusu gelen taleplere göre değerlendirilecektir. İstekli olanların 6 Temmuz’a kadar ilgili birimlere başvurması istendi.”