Sabiha Gökçen Havalimanı’nda, işadamlarının rahat ve sakin bir ortamda toplantılarını yapabilmelerini sağlamak amacıyla Workinton Sabiha Gökçen adıyla yeni bir konsept hizmete sunuldu.

TT Stadyumu ve AVM gibi farklı mekanlarda coworking hizmeti sunan Workinton, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda şube açtı. Türkiye’de havalimanında bulunan ilk coworking alanı olan Workinton Sabiha Gökçen, kısa süre içinde çok seyahat eden, trafik karmaşasından uzak kalmak ve zamanı iyi değerlendirmek isteyen kurumsal firma çalışanlarının ideal çalışma alanı olacak. Aynı zamanda da alanda bulunan şirketlerin toplantılarını rahat ve prestijli bir ortamda gerçekleştirmelerine de imkan sağlayacak.

3 TOPLANTI ODASI VAR

Türkiye’de bir havalimanında açılan ilk coworking alanı olan Workinton Sabiha Gökçen, havalimanının kara tarafında iç hatlar ve dış hatların tam ortasında yer alıyor ve 500 metrekare alanda 3 toplantı odası ve 70 kişilik coworking alanından oluşuyor.

HAVALİMANI BÜYÜK POTANSİYEL

Workinton CEO’su Pınar Massena, ülke ve şehir dışından müşterileri ile hiç vakit kaybetmeden toplantı yapmak isteyenlerin yanı sıra havalimanında aktarma için beklemesi gereken ama aynı zamanda konforlu bir ortamda çalışmak isteyenler için bir çözüm düşünerek Workinton Sabiha Gökçen’i hayata geçirdiklerini söyledi. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yılın ilk 6 ayındaki yolcu trafiğinin 16 milyonu geçtiğine dikkat çeken Massena, “Bu bizim için çok büyük bir potansiyel. Workinton Sabiha Gökçen’in müşterilerimizin önemli bir ihtiyacını karşılayacağını değerlendiriyoruz” dedi.

HAVALİMANI’NDA İŞ SEYAHATLERİ ÇOK YOĞUN

Sabiha Gökçen Havalimanı terminal işletmecisi İSG’nin CEO’su Ersel Göral, havalimanının İstanbul, Gebze, Kocaeli, Bursa ve Yalova gibi sanayileşmenin en yoğun olduğu şehirlerin yanı başında olduğuna dikkat çekerek, sahip oldukları bu özellik nedeniyle gerek yurtiçine gerekse yurtdışına yönelik çok yoğun iş seyahatlerine ev sahipliği yaptıklarını söyledi. Gerek iş insanları gerekse profesyonel yöneticilerin, yoğun seyahat trafiği içinde vakit kaybetmemek adına toplantı yapabilecekleri bir mekan arayışında olduğunu anlatan Göral, “Workinton Sabiha Gökçen işte tam da bu noktada, Türkiye’de bir ilke imza atarak, bu profildeki misafirlerimize hizmet vermiş olacak.” şeklinde konuştu.