YUSUF ZENGİN

Başaran Holding’in 15 milyon dolar yatırımla Atatürk Havalimanı’nda inşa ettiği ultra lüks hangar, hizmete açıldı.

İran’da geçen Mart’ta yaşanan uçak kazasında kızı Mina’yı kaybeden işadamı Hüseyin Başaran, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda kızının adını verdiği hangarı hizmete açtı. 6 bin 800 metrekare alana kurulu Atatürk Havalimanı’nın en büyük hangarlarından biri olan MC Havacılık hangarı, ilk uçaklarını da ağırlamaya başladı. Başaran Holding filosundaki TC-FRK ile ikisi sürekli olmak üzere gecelik konaklamalarla diğer uçakları da ağırlamaya başlayan MC Havacılık hangarı, ultra lüks hizmet anlayışıyla benzerlerinden farklılık gösteriyor.

4 HANGAR BİRLEŞTİRİLDİ!

İçinde Japon restoranından beş yıldız konforundaki otel odasına, dinlenme salonlarından çamaşırhaneye kadar birçok detayın düşünüldüğü hangarda uçaklara hem konaklama hem de bakım hizmeti verilecek. Yan yana 4 hangarın birleştirilerek 20 uçak kapasiteye erişen hangarda Airbus ve Boeing gibi dar gövdeli yolcu uçaklarına da bakım yapılabilecek.

Uçaklar hangarlarda konaklama ve bakım hizmeti alırken, uçuş ekipleri de özel olarak donatılan odalarda uçuş saatlerini bekleyecek, çalışma odalarında uçuşa hazırlık yapabilecek. Haziran 2017’de inşaatına başlanan ve hızla tamamlanan hangarda Avrupa ve Afrika başta olmak üzere dünyanın farklı noktalarından özel jetlere hizmet verilecek. MC Havacılık’ın genel havacılık sektöründe pazara girmesiyle hangarlama, bakım ve AOC kullandırma gibi hizmet pazarında rekabetin kızışması bekleniyor.