Çukurova Bölge Havalimanı’nın açılmasıyla atıl duruma düşecek Adana Şakirpaşa Havalimanı, kentsel dönüşüm ve yeşil alan olarak değerlendirilecek.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Şakirpaşa Havalimanı’nın yerinin Çukurova Bölge Havaalanı’nın yapılması nedeniyle kullanılmayacak duruma gelmesi halinde orasının bir bölümünün kentsel dönüşüm alanı, bir bölümünün ise yeşil alan olarak kalması yönünde bir çalışma yapabileceklerini söyledi.

Seyhan Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Murat Zöhre’nin bir araştırma yaparak Çukurova Bölge Havalimanı’nın yapımı halinde Şakirpaşa Havaalanı’nın atıl kalacağı ve yeni yapılacak Mersin bölgesindeki havaalanının Adana’ya bir katkısının olmadığını belirtmesi üzerine konu gündeme geldi.

Belediye Meclisi’ndeki siyasi partilerin gurup başkan vekillerinin bu konuda çalışma başlatmasını istemesinin ardından söz alan Başkan Zeydan Karalar, ‘Şakirpaşa Havaalanı’nın işlevini yitirmesi halinde buradaki alanı israf etmeyiz. Biz de buranın bir kısmını kentsel dönüşüm alanı olarak kullanır, diğer kısmını da yeşil alan olarak Seyhanlı insanların yararına bırakırız” dedi.