3. Havalimanı’nda görev yapacak güvenlik personeline 2 bin 350 TL maaş verilecek. Yabancı dil bilenler dil tazminatı da alacak.

İstanbul’da yapımı hızla devam eden ve 29 Ekim’de açılacak 3. Havalimanı’nda işe alımlar sürüyor. Özellikle güvenlik görevlisi departmanında yoğunlaşan iş başvurularında ise büyük talep yaşanıyor. 3. Havalimanı işletmecisi İGA, bünyesinde 25 yıl boyunca çalıştırılmak üzere 3 bin 500 özel güvenlik personeli istihdam etmeyi planlıyor. Güvenlik görevlisi başvurularında ise sertifikası olan veya olmayan herkes müracaat edebiliyor.

40 YAŞINI AŞMAYANLAR ALINIYOR!

İş başvurularında; 40 yaşını aşmamış, en az lise mezunu, askerliğini yapmış (Erkekler için), erkekler için 170 cm kadınlar için 160 cm boy ve uyumlu kiloya sahip olanlar güvenlin personeli müracaatları için Türkiye’nin her yerinden başvurabiliyor.

İŞE BAŞLAMAK İSE ZORLU SÜREÇ!

Havalimanı güvenliğinden sorumlu olacak özel güvenlikçilerin seçim süreci ise büyük bir titizlikle yürütülüyor. Başvuruları kabul edilenler daha sonra mülakata alınıyor. Burada da başarı sağlayanlar Sivil Havacılık Eğitimi almaya başlıyor. Sonra ise yapılan sınavda başarılı olanlar işbaşı yapacaklar. İşe girenler de 2 bin 350 TL net maaşla göreve başlayacak. Yabancı dil bilenlere de ayrıca dil tazminatı verilecek. Çalışanlara, servis, yemek, şehir dışından gelecek bekar adaylar için lojman imkanı sunulacak.

Sabiha Gökçen Personel Alımı Yapıyor

3. Havalimanı İşçileri Kurban Bayramında Prim Bekliyor

Gökyüzü Haberci'nin E-Dergisini Buradan Okuyabilirsiniz