İstanbul’un Anadolu yakasındaki Sabiha Gökçen Havalimanı, dün 120 bin 626 yolcu rakamına ulaşarak günlük yolcu sayısında yeni bir rekora imza attı.

Türkiye’nin en fazla yolcu trafiğine sahip ikinci havalimanı olan Sabiha Gökçen, günlük 120 bin yolcu rakamını geçerek tüm zamanların yolcu rekorunu kırdı. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda dün 120 bin 626 misafire hizmet sunulurken, 738 uçak iniş ve kalkışı gerçekleşti.

REKORLAR DEVAM EDECEK!

Sabiha Gökçen Havalimanı işletmecisi İSG’nin CEO’su Ersel Göral, havalimanı tarihindeki en yüksek yolcu rakamına ulaşmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Yolcuları, havalimanında yüksek hizmet kalitesiyle ağırladıklarına dikkat çeken Göral, “Temmuz ayında yolcu sayısı konusunda art arda rekorlar kırdık. Bu sevindirici gelişmenin Ağustos’ta da devam edeceğini düşünüyoruz. Altyapımız ve yüksek hizmet kalitemizle misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlamaya bundan sonra da devam edeceğiz.” dedi.

Ersel Göral, 31 Temmuz Salı günü İç Hatlar Terminali ek binasının açılışını da gerçekleştireceklerine dikkat çekerek, “Havalimanımızın yolcu kapasitesi yıllık 41 milyona ulaşacak. Yolcularımızın seyahatlerini en konforlu şekilde gerçekleştirebilmeleri için yeni yatırımlara bundan sonra da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sabiha Gökçen Personel Alımı Yapıyor 

Sabiha Gökçen Havalimanı Ceo'u 'Tekne Ömrümü 8 Sene Uzattı'

3. Havalimanı'nda güvenlik maaşı 2 bin 350 TL

3. Havalimanı İşçileri Kurban Bayramında Prim Bekliyor

Gökyüzü Haberci'nin E-Dergisini Buradan Okuyabilirsiniz