Atatürk Havalimanı’nda taksi şoförü olarak çalışan Yüksel Yalınız, aracında unutulan ve içinde yaklaşık 110 bin TL değerinde takı bulunan çantayı sahibine teslim etti.

Taksi şoförü Yüksel Yalınız, aracına müşteri olarak binen Semiha Külekçi’yi gideceği yere bıraktıktan sonra, arka koltukta küçük bir çanta buldu. Çantanın içinde altın takılar olduğunu gören Yalınız, çantayı Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifine teslim etti. Çantayı teslim alan Kooperatif Başkanı Fahrettin Can, çantanın sahibine ulaşmaya çalıştı. Altınlarını kaybettiğini bir iki saat sonra farkına varan Semiha Külekçi de, havalimanında güvenilk görevlilerinin de uyarısıyla taksiye bindiği durağa geldi. Külekçi, takılarının şoför tarafından teslim edildiğini öğrenince büyük sevinç yaşadı. Bu örnek davranışı nedeniyle Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi’nde ayın taksicisi gösterilen Yüksel Yalınız’a, kooperatif tarafından ödül de verilecek.

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can da, “Buradan tüm yolcularımıza vatandaşlarımıza sesleniyorum. Taksilere duraklardan binin. Kaybettiğiniz eşyalara daha kolay ulaşabilirsiniz” dedi.