Türk Hava Yolları’nın (THY) kabin memurluğu (hostes) alımlarında 30 yaş sınırı mağduriyetinin kaldırılması amacıyla change.org’da imza kampanyası başlatıldı.

En gözde meslekler arasında gösterilen hosteslik için açılan iş ilanları, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük rağbet görüyor. Tabi ki en büyük ilgiyi de ülkemizde cazip maaş ve geniş sosyal haklar sunan THY görüyor. Ancak yaş sınırı nedeniyle özellikle 30 yaşına giren hostes adayları, THY’ye yapılan iş başvuruları konusunda büyük mağduriyet yaşıyor. İşte bu mağduriyetin kaldırılması için hostes adayları ve yakınları tarafından imza kampanyası başlatıldı.

Kampanyada ise şu bilgilere yer veriliyor:

Bugün dünyamızda birçok global havayolunda tecrübesiz kabin memuru olmak için üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Günümüzde havacılık geliştikçe, ülkemizde kabin personeli adaylarının ön lisans, lisans ve yabancı dil eğitimi almaları şart haline gelmiştir. Hevesli adayların yıllarca eğitim yatırımı yapmaları, mesleğe hazır olma yaşını da yukarıya çekmiştir.

Bu mesleği yapmak için gönülden istekli olan 1988 doğumlu adaylar maalesef bu yıl 30 yaş sınırını dolduracakları için başvuru yapamayacaklar. Türk Hava Yolları’nın bu yaş sınırını yukarı çekmesi ve 1988 doğumlu adaylara başvuru ve işe girme hakkı tanıması 2 şeyi sağlayacaktır:

Hem bunca yıl kendini geliştirmek için çaba harcamış, bu mesleği icra etme hayali kurmuş ve umutla beklemiş olan adaylar istihdam olanağı bulacak ve emeklerinin karşılığını alabilecek, hem de Türk Hava Yolları’na hizmet etmek için yıllarca örgün eğitim ve dil eğitimi yatırımı yapmış, hala heyecan ve hevesini koruyan adayların, ülkesinin hava ulaştırmacılığına hizmet etmesi nitelikli ve verimli iş gücü sağlayacaktır.

Yetkililerin bu değişikliğin yapılmasının sağlayacağı olumlu değişikliği de tıpkı bizler gibi görebilmesini, sesimizi duymalarını içtenlikle umut ediyoruz.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan,Güney Afrika'gitti!

3. Havalimanı'nda güvenlik maaşı 2 bin 350 TL

3. Havalimanı İşçileri Kurban Bayramında Prim Bekliyor

İstanbul Yeni Havalimanı 2019 Haziran Ayında Açılmalı 

İstanbul Yeni Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Katının Görüntüleri

Gökyüzü Haberci'nin E-Dergisini Buradan Okuyabilirsiniz