Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

TAMAY ZENGİN

Türkiye koşullarında özel üniversitelerin birkaç tanesinde Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri adı altında bir bölüm var. Kabin Memuru olmak isteyen gençler okumak için can atıyor. Fakat bir yandan da akıllarında soru işaretleri var. Çünkü şuanda Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü mezunu öğrencilere özel “bazen” yılda 2-3 kişilik kontenjan açılıyor. Bunun dışında şuanda üniversitelerin kabin memurluğu bölümünden mezun olduğu için işe alım yapan bir havayolu şirketi yok.
 Şirketlerin aradıkları özelliklere sahip değilseniz, üniversiteyi birincilikle bile bitirseniz maalesef kabin memurluğuna kabul edilemezsiniz.
Üniversitelerin kabin memurluğu bölümünde okumakta ısrarcıysanız, öncelikle kendinize bir yabancı dil kursu ya da özel hoca bulmanız gerekiyor. Çünkü İngilizce olmazsa olmaz hatta ikinci bir dil bilmek de tercih sebebi. Ayrıca eğer boyunuz ve kilonuz da birbirine orantılı ve Türk Hava Yolları işe başvuru şartlarına uygun değilse okumanıza hiç gerek yok, 160 cm olan kuralı siz kabin memurluğu mezunu olduğunuz için 159 cm’e bile düşürmezler.

 Gokyuzuhaberci.com Özel Haber

Türk Hava Yolları DYNED Sınavı Nedir?

Türk Hava Yolları Mülakatları Nasıl Geçiyor, Neler Soruluyor?

 Pegasus çalışanlarına bulut tabanlı siber güvenlik!

3. Havalimanı'nda iş cinayeti fırçası!