Asıl mesele ise, İngilizce sınavı ve mülakatlarda adaylar ne ile karşılaşacaklarını bilmiyor ve heyecanlarına yenik düşüyor. İngilizce Sınav önünüze konulan bir sistemde gerçekleştiriliyor. ‘DYNED Sınavı’ bu sınav sonuçlandığında ekran size direk almış olduğunuz puanı iletiyor. Üst üste yanlış birkaç cevap verdiğinizde sınavı geçemediğiniz için sistem kendini direk kapatıyor.  Soruları 1 kez görebiliyorsunuz, daha sonrasında soruyla ilgili değişiklik yapmak için geri dönemiyorsunuz. DYNED Sınavının ardından da kişilik envanteri başlıyor, kişilik envanteri sorular değişse de genel olarak amaç aynıdır. Aday tutarlı yanıtlar veriyor mu? Yani 1. Soruda sormuş olduğu bir soruyu değiştirip 20. Soruda tekrar sorabilir siz aynı cevabı vermediyseniz demek ki tutarsızsınız…  Yazılı sınavı geçtikten sonra mülakatlara girmeniz gerekiyor.  Öncelikle mülakatlara girecek olan adayların heyecanlarını evde bırakması gerekiyor. Sözlü mülakat ortalama 10’ar dakikadan kurul, psikolog, İngilizce ve grup olmak üzere 4 aşamada ilerliyor.
Türk Hava Yolları’nda Dövme Meselesi 
•  Bir diğer konu ise, dövmesi olan sildiren, sildirmeye başlayan ya da üzerine fondöten sürüp giren adaylar. Türk Hava Yolları başvuru kurallarında açık şekilde belirtiliyor ki “THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak”
Bu durum şunu açıklıyor eğer dövmenizi yeni sildirmeye başladıysanız henüz izi varsa elenirsiniz.
Eğer dövmeniz varsa ve görünen bir yerinizdeyse yine elenirsiniz. 
Eğer dövmenizi fondöten ile kapattıysanız yine elenirsiniz çünkü üzerinizi çıkarıp vücudunuzu inceliyorlar renk farkı olan yerleri ıslak mendille silerek bakıyorlar.

Türk Hava Yolları Kabin Memurluğu Şartları

Türk Hava Yolları resmi internet sitesinin kariyer bölümünde kabin memuru olmak isteyenler için bir form açtı, genel koşullar olarak da
• T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.)
• 01/01/1988 ile 31/12/1997 tarihleri arasında doğmuş olmak
• En az lise mezunu olmak
• İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.)
• Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak
Sağlık ve Fiziki Koşullar
• 160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*,
• Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir. THY A.O., SHGM yetkili hastaneden alınmış olumlu rapor olsa bile kendi iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkikler isteyerek veya ek sağlık koşullarına bağlı olarak adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir.)
• THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak,
• Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.
Adaylarımızın Dikkatine!
• Daha önceki Kabin Memuru alım süreçlerimizde boy ölçümü aşamasında elenen, dövme kontrolü aşamasında vücudunda bulunan dövme ile ilgili doğru beyanda bulunmadığı tespit edilen,
• THY A.O.’dan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen adaylar ilanımıza başvuru yapamayacaklardır.

gokyuzuhaberci.com Özel Haber

Üniversitede Kabin Memurluğu Okusam mı?

Türk Hava Yolları DYNED Sınavı Nedir?

Pegasus çalışanlarına bulut tabanlı siber güvenlik!

3. Havalimanı'nda iş cinayeti fırçası!