Türk Hava Yolları (THY) Teknik, ‘kabiniçi bakım personeli’ alımı ile ilgili iş ilanı verdi.

THY Teknik, Avrupa yakasındaki İstanbul Atatürk Havalimanı ile Asya yakasındaki Sabiha Gökçen Havalimanı için kariyer.net üzerinden ‘kabiniçi bakım personeli’ iş ilanı verdi. İlana başvuran adayların, İstanbul İŞKUR’un açtığı 653929 ve 653930 portal numaralı ilanlarından herhangi birisine de başvurması gerektiğine dikkat çekildi.

Personel alım sayısının belirtilmediği iş ilanı 2 günde yaklaşık 47 bin kez görüntülenirken, 3 bine yakın başvuru yapıldı. İlana 9 Ağustos’a kadar başvuruda bulunulması istenirken, evrak kontrolü ve İŞKUR görüşmesinin de 10 Ağustos’ta yapılacağı belirtildi. İlanda işe giriş sınavının ise 12 Ağustos’ta gerçekleştirileceği kaydedildi.

GENEL NİTELİKLER
İlan Kriterleri

T.C. Vatandaşı olmak

01.01.1989 sonrasında doğmuş olmak

Adli sicil, adli sicil arşiv kaydı ve GBT kaydı bulunmamak

Vardiyalı düzende çalışabilmek

Teorik eğitimler süresince eğitim yapılacağı şehirde ve pratik eğitimlerde İstanbul'da ikameti ve kursa kesintisiz devamı kabul etmek

Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (İşitme kaybı, renk körlüğü, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar)

Birden fazla işi üstlenebilmek, pratik ve sonuç odaklı olmak

Öğrenmeye ve çalışmaya hevesli olmak

Takım çalışmasına yatkın olmak

CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) kriterlerine göre en az A2 Seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak

Aşağıda belirtilen bölümlerden mezun olmak

Anadolu Teknik Liselerinin; UçakGövde Motor – Uçak Elektrik Elektronik

Meslek Yüksek Okullarının; Uçak Teknolojisi, Makine, Makine Resim ve Konstrüksiyon, Mekatronik, Elektrik, Elektronik, Bilgisayar Teknolojisi, Otomotiv Teknolojisi, Oto Boya ve Karoseri, Lastik ve Plastik Teknolojisi, Mobilya ve Dekorasyon, Gemi Makineleri İşletme, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi

İŞ TANIMI
THY Teknik A.Ş. – Kabiniçi Bakım Personeli

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Türk Hava Yolları A.O. marka topluluğunun bir parçasıdır. Dünyanın ileri gelen havacılık servis tedarikçilerinden olan marka, müşterilerine 7.500 kişilik uzman ekibiyle; kaliteli ve kapsamlı bakım, onarım, modifikasyon ve rekonfigürasyon hizmetleri sunmaktadır.

İstanbul, Ankara ve Aydın’da bakım hangarları bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., operasyonlarını İstanbul’da Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı tesisleri olmak üzere iki kıtada yürütmekte; mühendislik ve bakım faaliyetlerinin yanı sıra komponent bakım-yedek desteği, dizayn, sertifikasyon ve üretim alanlarında birçok uluslararası havayolu şirketine hizmet vermektedir.

Bu ilan kapsamında Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü işbirliği ile havacılık sektörünün ihtiyaçlarına yönelik Uçak Kabiniçi Bakım Elemanı Eğitim Programı düzenlenecektir.

Eğitim programının teorik kısmı Kapadokya Üniversitesi Sabiha Gökçen Havalimanı Yerleşkesinde pratik kısmı ise yine THY Teknik A.Ş.’nin İstanbuldaki tesislerinde yapılacaktır. Eğitim süresi3 ay olup eğitimi başarıyla bitiren kursiyerler Kabiniçi bakım onarımı alanında istihdam edilecektir.

İlanımıza başvuran adayların İstanbul İŞKUR’un açmış olduğu 653929ve 653930portal numaralı ilanlarından herhangi birisine de başvurması gerekmektedir.

Önemli Tarihler:

İlan başvuru tarihleri: 01 Ağustos 2018 – 09 Ağustos 2018

Evrak kontrolü ve İŞKUR görüşme tarihi:10 Ağustos 2018

(Evrak kontrolü ve İŞKUR görüşmesine katılacak adaylara görüşme saati bildirimi 09 Ağustos akşamı mail/mesaj yoluyla yapılacaktır. Davet edilen adaylar gelirken yanlarında Nüfus Cüzdanı ve diploma/geçici mezuniyet belgesini (e-devlet çıktısı kabul edilecektir) getirmeleri gerekmektedir).

Sınav tarihi: 12 Ağustos 2018

(Sınava katılacak adaylara bildirim 10 Ağustos akşamı mail/mesaj yoluyla yapılacaktır)