Türk Hava Yolları (THY) Teknik, en az lise mezunu tecrübeli ya da tecrübesiz boya personeli arıyor.

THY Teknik, ilan kapsamında İŞKUR Kocaeli İl Müdürlüğü işbirliği ile havacılık sektörünün ihtiyaçlarına yönelik uçak bakım alanında çalışacak boya personeli eğitim programı düzenleyecek. Eğitim programının teorik kısmı Kocaeli Üniversitesi’nde pratik kısmı ise yine THY Teknik A.Ş.’nin İstanbul’daki tesislerinde yapılacaktır. Eğitim süresi 3 ay olup eğitimi başarıyla bitiren kursiyerler boya personeli olarak istihdam edilecek.

Genel Kriterler

· T.C. Vatandaşı olmak

· 01.01.1989 sonrasında doğmuş olmak

Adli sicil, adli sicil arşiv kaydı ve GBT kaydı bulunmamak

·Teorik eğitimler süresince eğitim yapılacağı şehirde ve pratik eğitimlerde İstanbul'da ikameti ve kursa kesintisiz devamı kabul etmek

· Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (İşitme kaybı, renk körlüğü, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar)

·Erkek adaylar için; askerliğini yapmış, askerlikten muaf veya askerliği tercihen en az 1 yıl tecilli olmak

· CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) kriterlerine göre en az A2 Seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak

· Aşağıda belirtilen bölümlerden mezun olmak;

Meslek Yüksek Okullarının;

· Boya Teknolojisi

· Oto Boya ve Karoseri

· Kimya Teknolojisi

· Otomotiv Teknolojisi
Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin;

· Boya Üretimi ve Uygulama
Motorlu Araçlar Teknolojisi

·Kimya Teknolojisi

·Otomotiv Boya

Aranan Nitelikler

·Takım çalışmasına yatkın

· Koşullara kolay adapte olarak çözüm üretebilme becerisine sahip

· Birden fazla işi üstlenebilecek, pratik ve sonuç odaklı

· Öğrenmeye ve çalışmaya hevesli

· Vardiyalı düzende çalışabilecek

İŞ TANIMI
Boya Personeli

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Türk Hava Yolları A.O. marka topluluğunun bir parçasıdır. Dünyanın ileri gelen havacılık servis tedarikçilerinden olan marka, müşterilerine 8.000 kişilik uzman ekibiyle; kaliteli ve kapsamlı bakım, onarım, modifikasyon ve rekonfigürasyon hizmetleri sunmaktadır.

İstanbul, Ankara ve Aydın’da bakım hangarları bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., operasyonlarını İstanbul’da Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı tesisleri olmak üzere iki kıtada yürütmekte; mühendislik ve bakım faaliyetlerinin yanı sıra komponent bakım-yedek desteği, dizayn, sertifikasyon ve üretim alanlarında birçok uluslararası havayolu şirketine hizmet vermektedir.

Bu ilan kapsamında Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve İŞKUR Kocaeli İl Müdürlüğü işbirliği ile havacılık sektörünün ihtiyaçlarına yönelik Uçak Bakım alanında çalışacak boya personeli eğitim programı düzenlenecektir.

Eğitim programının teorik kısmı Kocaeli Üniversitesi’nde pratik kısmı ise yineTHY Teknik A.Ş.’nin İstanbul’daki tesislerinde yapılacaktır. Eğitim süresi 3 ay olup eğitimi başarıyla bitiren kursiyerler boya personeli olarak istihdam edilecektir.

Sosyal İmkânlar

·HY Teknik A.Ş. çalışanlarına önemli sosyal olanaklar sağlar. Geniş bir bölgeye yayılmı
servis ağı, yemek, özel sağlık sigortası, aile için sunulan özel sağlık sigortası indirimleri, doğum, emzirme, ölüm, evlenme yardımları, kadın çalışanlar için kreş imkânı ya da yardımı, indirimli yurt içi/yurt dışı uçuş imkânları, vize kolaylığı, tüm dünyada anlaşmalı konaklama olanakları söz konusu sosyal olanaklar arasında yer alır.

Önemli Tarihler

· İlan başvuru tarihleri: 07.08.2018 – 12.08.2018

· Sınav/Mülakat tarihi: 16.08.2018

(Sınava/Mülakata katılacak adaylara bildirim 13 Ağustos’ta mail/mesaj yoluyla yapılacaktır)

· Sınav/Mülakat yeri: THY Teknik A.Ş. Sabiha Gökçen Havalimanı E Kapısı