DHMİ Genel Müdürü Ocak, Muş Havalimanı ile yapımı devam eden terminal binasını gezdi ve yetkililerden bilgi aldı. Bir süre incelemelerde bulunan ve gazetecilere konuşan Ocak, gelişmeleri twitter hesabından da paylaştı.

Ellerinden geldiği kadar işçisiyle, işvereniyle, idaresiyle çalıştıklarını anlatan Ocak, “26 Ağustos önemli tarih. Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız buraya gelecekler ve Ahlat’a gidecekler. Onlar gelmeden önce ‘hazırlıkları yerinde görelim, eksiklikleri yerinde tespit edelim, gerekli önlemleri alalım’ dedik. İnşallah en geç ekim ayında da pırıl pırıl, dört dörtlük anahtar teslimi ile bu eseri teslim alacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız 100 günlük projelerini açıklarken, buranın ismini ‘Sultan Alparslan Havalimanı’ olarak değiştirdi. İnşallah ona göre tabelalarımızı yerleştireceğiz. Çok da güzel bir isim oldu, büyük bir memnuniyet yarattı, hayırlı olsun.” dedi.

Ocak ayrıca 51 bin 250 metrekare apronu ve birçok özelliği ile dikkat çeken 11 bin 410 metrekarelik yeni terminal binası tamamlandığında Sultan Alparslan Havalimanı’nın çok önemli bir tarih, kültür, medeniyet şehri olan Muş’a ve ülkemize yakışan muhteşem bir eser haline geleceğini dile getirdi.