Hava İş Sendikası’nın, üyelerinin Havalimanı bölgesindeki konut ihtiyacını karşılamak amacıyla Arnavutköy’de başlattığı iki etaplı projenin temeli atıldı. Projenin ilk etabı, 2019 yazında hazır olacak.

Hava İş Sendikası’nın öncülüğünde kurulan Havaiş Kıbrıs Caddesi Konut Yapı Kooperatifi’nde projenin ilk etabının temeli atıldı. Arnavutköy’de Taşoluk Mevkii’nde bulunan projenin temel atma törenine çok sayıda üye katıldı. Kooperatifin henüz bir yıl önce kurulmasına rağmen arsa alım ve proje sürecini hızla tamamlayarak temel atması, üyelerini sevindirdi.

İLK ETAP 2019 YAZINDA HAZIR!

İstanbul’da birçok popüler projeyi hayata geçiren Efeler Yapı tarafından yapılacak Kıbrıs Caddesi Konut Yapı Kooperatifi, iki etapta tamamlanacak. 200 ve 250 konutluk iki ayrı projeden oluşan kooperatifin ilk etabı önümüzdeki yaz, ikinci etabı ise 2019 yılı sonunda hazır hale getirilecek.

29 Ekim’de açılacak 3. Havalimanı’nda görev yapacak çalışanların en önemli sorunlarından biri olan konut ihtiyacı havacılık sektöründe farklı projeler hayata geçirilerek giderilmeye çalışılıyor. THY çalışanlarının yetkili sendikası Hava İş de, yeni havalimanı bölgesinde 1000’in üzerinde üyesini konut sahibi yapmak için iki farklı kooperatif kurarak üyelerini uygun fiyatlara ev sahibi yapmak için harekete geçmişti.