YUSUF ZENGİN

TAV İşletme Hizmetleri’nin Muscat Havalimanı’nda işlettiği özel yolcu salonu, dünyanın en iyileri arasında gösterildi.
İş dünyasının prestijli yayınlarından Business Insider’da, Muscat Havalimanı’ndaki TAV İşletme Hizmetleri’nin işlettiği özel yolcu sayısına yer verildi. Business Insider yazarlarından Harrison Jacobs, iş seyahatlerini ve havalimanında harcanan süreyi konforlu hale getirmek için yolcu salonlarının iyi bir alternatif olduğuna dikkat çekerek, primeclass Muscat Lounge’da yer alan SPA, sinema odası ve oyun merkezi sayesinde ‘işinizi bitirseniz bile eğlenmek için bir çok imkan bulunduğunu’ dile getirdi.

250 BİN YOLCUYA HİZMET SUNULUYOR!

TAV İşletme Hizmetleri, Umman Muscat’taki yolcu salonunu bu yıl işletmeye başladı. Primeclass markasıyla işletilen 4 bin metrekarelik özel yolcu salonunda, yaklaşık 250 bin kişiye hizmet veriliyor. Şirket, Muscat’ta özel yolcu salonu işletmeciliğinin yanı sıra otopark ve vale hizmetleri, hızlı geçiş, karşılama ve uğurlama hizmetleri sunuyor.

TAV İşletme Hizmetleri, Umman’da Maskat’ın yanı sıra Salalah ve Sohar Havalimanı’nda da faaliyet gösteriyor. Şirket, tüm dünyada 14 farklı ülkede 57 farklı yolcu salonunda yılda 4,5 milyondan fazla misafiri ağırlıyor.