Mars Yayıncılık tarafından hazırlanan İngilizce ve Arapça İstanbul haritası Atatürk Havalimanı'nda yolculara ücretsiz dağıtılıyor.

Ülkemizde tıp ve sağlık sektörü alanında yaşanan büyük gelişmeler medikal turizmde de hızlı bir ilerlemenin yaşanmasına olanak sağladı. Türkiye’de girişim ve pazarlama kabiliyeti ile dikkatleri üzerine çeken MODD/group, Suudi Arabistanlı Dames Group ile başlattığı yeni iş birliği kapsamında Türkiye’nin sağlık sektöründeki kalitesini tüm dünyaya ulaştırmaya hazırlanıyor.

Bünyesinde barındırdığı MODD/works, MODD/startup, MODD/paper şirketleri ile reklam ajansı, ürün tasarımı ve girişimciliğe kadar multidisipliner yapısıyla öne çıkan MODD/group, medikal turizm alanında Suudi Arabistanlı Dames Group ile iş birliğine gidiyor. Özellikle Avrupa ve Körfez ülkelerinin hedeflendiği proje kapsamında MODD/group, Arap yatırımcılar ile birlikte Türkiye’nin sağlık sektöründeki kalitesini tüm dünyaya ulaştıracak.

Yeni başlattıkları iş birliği hakkında konuşan MODD/group Kurucu ve CEO’su Cem Has, “Suudi Arabistan’ın önemli şirketlerinden Dames Group ile başlattığımız iş birliğinde medikal ve termal turizm alanlarında çalışmalar yapacağız. Proje kapsamında öncelikli hedefimizi Avrupa ülkeleri ve Körfez Bölgesi oluşturuyor. Körfez Bölgesi’ndeki çalışmalarımızı yürütmek amacıyla irtibat ofisleri açacağız. Online portallar üzerinden çalışmalar yürütürken, mobil aplikasyonlar ve dijital pazarlama çalışmalarına da imza atacağız” diye konuştu.

Ülkemizde bu yıl turizm sektöründe yaşanan artışın medikal turizm alanında da yaşandığının altını çizen Has, “Bu yıl medikal turizm alanında ülkemizde 10 milyar dolarlık bir gelir oluşacağını düşünüyoruz. Bu rakamlar oldukça önemli olsa da ülkemiz çok daha büyük bir potansiyele sahip. Ülkemizin bu potansiyelini başlattığımız yeni iş birlikleriyle yurt dışına taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.