Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

TAMAY ZENGİN

Atatürk Havalimanı’na gelmek için kullanılan Basın Ekspres yolunda uçuş ekiplerine yönelik artan gasp olayları tedirgin ediyor.

Basın Ekspress yolunda pilotlara ve kabin memurlarına yönelik gasp olaylarının artması üniforma ile işe gidenleri korkutuyor. Son dönemde üst üste yaşanan gasp olaylarında üniformalı olarak işe giden veya evine dönen pilot ve kabin memurlarının hedef olarak seçilmesi ise tedirginliği daha da artırdı.

Gasp olaylarının artması üzerine THY’de görev yapan bir pilot, arkadaşlarını şu sözlerle uyardı:

“Bu sabah 05.00 imzalı uçuşa giderken saat 04.10 sularında Basın Ekspres yolunda 212 Avm’ye doğru yaklaşırken dikiz aynasından beyaz bir aracın yaklaştığını gördüm. Daha sonra araç arkadan bana çarptı. Ben de daha önce WhatsApp’ta paylaşılan araç gasp olayını hatırlayıp durmadan yoluma devam ettim ve 155’ i aradım bilgi verdim. Benim 155’i aramamdan 15-20 dk. sonra bir polis memuru beni aradı ve durmamakla iyi yaptığımı, benim tarif ettiğim beyaz Reno’nun başka bir aracı aynı şekilde durdurup gasp etmeye çalıştığı bilgisini verdi. Sizleri bu konuda bilgilendirmek istedim.”