Türkiye'nin ilk ve tek havacılık dergisi 19 yaşında News of Sky E- Dergimizi ayda en az 500 bin kişi okuyor. Reklam Müdürü Deniz BursalıTel: 0530 461 49 92

Gökyüzü Haberci E-dergisini okumak için tıklayınız

TAMAY ZENGİN

Türk Hava Yolları (THY), kokpit ekibi alımlarında daha önce uygulanan ‘çevrimiçi sınav sistemini’ kabin memuru (hostes) alımlarında da kullanmaya başladı.
THY, Temmuz ayında yılsonuna kadar 1000 kabin memuru alımı yapacağını duyurmuştu. THY Kabin Hizmetleri Başkanı Nevin Çolak tarafından yapılan duyurudan kısa süre sonra da, şirket resmi internet sitesinden kabin memuru alım ilanı yayınlandı. Şimdi de, başvurusu kabul edilen kabin memuru adayları için kokpit personeline uygulanan DynED üzerinden sınav yapılacağı iletildi.

ÇEVRİÇ İÇİ SINAV DÖNEMİ

Hostes adayları, THY Uçuş Eğitim Başkanlığı’nda yazılı ve sözlü olarak gerçekleştirilen sınavlara, bundan sonra ev ortamından çevrimiçi olarak katılacak.

Başvurusu kabul edilen kabin memuru adaylarına gönderilen bilgilendirme mesajında ise konuyla şu ifadeler kullanıldı:

İlk aşamada uygun bulunan adaylara, İngilizce ve Yetenek Testi uygulaması ‘Davranış Bilimleri Enstitüsü (DBE)’ firması tarafından e-posta yoluyla 10.09.2018 Pazartesi-14.09.2018 Cuma günleri arasında gönderilecektir.

Tarafınıza "bilgi@dbe-online.com" mail adresi üzerinden gönderilecek e-postada, uygulamaya erişim sağlanacak link, gerekli diğer bilgi ve yönlendirmeler yer alacaktır.

İngilizce ve Yetenek Testi uygulaması online olarak sadece masaüstü ve laptop bilgisayarlar üzerinden gerçekleştirilmelidir. (Uygulamaya cep telefonu üzerinden erişimi yapılmamalıdır.).