YUSUF ZENGİN

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, tamamlandığında Türkiye’nin en güzel havalimanları arasında yer alacak Çukurova Havalimanı’ndaki altyapı işinin yüzde 40 seviyesine ulaştığını açıkladı.

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Adana ve Çukurova Havalimanı’nda gezi ve incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bildi aldı. Ocak, twitter hesabından da yaptığı ziyaretle ilgi paylaşımlarda bulundu.

Funda Ocak’ın işte o paylaşımı:

Bugün Adana Havalimanı’mızda görev yapan kıymetli mesai arkadaşlarımızla bir araya gelip, kendileriyle sohbet ettik, faaliyetler hakkında bilgi aldık.

Daha sonra Çukurova Havalimanı Altyapı Tesisleri Yapımı ile Çukurova Havalimanı Üstyapı Tesisleri Yapımı inşaatında incelemelerde bulunduk, hızlı bir şekilde devam eden çalışmaları denetledik.

Tamamlandığında ülkemizin en güzel havalimanları arasında yer alacak olan Çukurova Havalimanı’nın altyapı işi yüzde % 40 seviyesine ulaşmış durumda.

İş kapsamında 3500 x 60 m ebatlarında pist, 3500 x 45 paralel taksiyolu, 1000 x 240 ebadında 40 uçak kapasiteli apron, Ayrıca kargo ve özel uçaklar apronunun yapımı süratli bir şekilde devam ediyor.

Üstyapı tesisleri işi kapsamında ise 200.000 m2, 10 milyon kapasiteli terminal binası, 120.000 m2 yarı açık otopark, 11 adet yolcu köprüsü, Garaj, itfaiye, güç merkezi vb. destek binaları bulunuyor. 07.05.2018 tarihinde yer teslimi yapılmış olan inşaatta çalışmalar devam ediyor.