YUSUF ZENGİN

3. Havalimanı’nın açılması ile Atatürk Havalimanı’nda yiyecek-içecek hizmeti sunan BTA Catering Services’ta çalışan 550 kişinin işine son verilecek.

İstanbul’da yapımı devam eden ve 29 Ekim’de ilk fazı hizmete girmesi planlanan 3. Havalimanı’nın açılması ile Atatürk Havalimanı’daki binlerce kişi işsiz kalacak. Bu yüzden Atatürk Havalimanı’nda yiyecek içecek hizmeti sunan BTA’daki 900 çalışandan ise 550’si işsiz kalacak. BTA’daki 350 kişi de, 3. Havalimanı’nda aynı şirket çatısı altında çalışmaya devam edecek.

İHBARNAME İPTAL EDİLDİ!

BTA Yönetimi, 3. Havalimanı’nın ilan edilen açılışına 2 aydan kısa bir süre kalması nedeniyle geçen Pazartesi yaklaşık 550 çalışana ihbarname imzalattı. İhbarname ile işten çıkarılacakları iletilen çalışanlara ise günde 2 saat iş arama izni verildi (İsteyen çalışanlar iş arama iznini haftalık 1 gün olarak da kullanabilecek.). Ancak yazılı olmayan bir haber ise çalışanları sevindirdi. Söylentilere göre dağıtılan ihbarnameler iptal edildi. Konuyla ilgili çalışanlara bugün resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.

AÇILIŞ ERTELENECEK Mİ!

BTA çalışanlarına dağıtılan ihbarnamenin ise 3. Havalimanı açılışının erteleneceği söylentileri üzerine iptal edildiği ileri sürüldü. Birçok kesim tarafından açılışının erteleneceği dile getirilen 3. Havalimanı ile ilgili resmi açıklamanın da kısa süre sonra yapılacağı kaydediliyor.

3. Havalimanı’nın ilk etabı planlamalara göre 29 Ekim’de açılacak. Ancak inşaat çalışmaların ciddi bir bölümü tamamlansa da sistem testlerinin tamamlanmaması nedeniyle açılışın erteleneceği ifade ediliyor.