İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçuş ömrünü tamamlamış Airbus 300 tipi uçak, kafe-restoran olarak kullanılmak üzere satıldı.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda parçalara ayrılan 25 yıllık Airbus uçağı; burnu, kanatları, kuyruğu ve gövdesi 5 araca yüklenerek Muğla'nın Ula ilçesine doğru yola çıktı. Karayolunda parçalara ayrılmış  Onlardan biri de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan parçalara ayrılarak çıkarılan Airbus 300 tipi uçak oldu. Bir girişimci de, Muğla’nın Ula ilçesinde denize yakın bir yerde kafe restoran yapmak için uçağı satın aldı.

Bir ayda kesilerek burnu, kanatları, gövdesi ve kuyruğu olmak üzere parçalara  ayrılaran uçak biri Tır olmak üzere beş araca yüklendi. Parçalara ayrılan uçak, tekrar birleştirilmek üzere Muğla’nın Ula ilçesine götürüldü. Karayolunda uçağı görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

4 UÇAK ALDILAR

SKYshop Genel Müdürü Mehmet Emin Ertemel, hurda uçaklara girişimcilerin ilgisinin devam ettiğini belirterek, “A300 Muğla’nın Ula ilçesinde kafe restoran olarak kullanmak üzere bir girişimci tarafından alındı." dedi.

Ertemel, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 4 hurda uçak aldıklarına dikkat çekerek, "Bunlardan birini Afrika’ya sattık. Biri Kuşadası’nda denize batırıldı. Son sattığımız dışında bir tane hurda uçak kaldı. Uçağı bir ayda kestik iki ayda kuracağız. Beş kişilik ekip birleştirecek. Uçağı iki günde taşıdık. 25 yıllık yolcu uçağından kargoya dönüşen bir uçaktı.” dedi.