YUSUF ZENGİN

Saran Havacılık, en gelişmiş çift motorlu hafif helkopter Bell 429 ile İstanbul Airshow’a katılacak.

Atatürk Havalimanı'nda bu yıl 12’ncisi düzenlenecek İstanbul Airshow, 27-30 Eylül arasında sektör temsilcileri ile havacılık tutkunlarını buluşturacak. Bölgenin en büyük sivil havacılık fuarı İstanbul AirShow, Türkiye’nin hızla büyüyen havacılığının yansıması olarak ortaya çıkıyor. Yeni nesil ticari hava araçlarıyla sektöre önemli katkılar sunan Saran Havacılık da dünya çapında tercih edilen en gelişmiş çift motorlu hafif helikopterlerden Bell 429 ile Airshow’daki yerini alacak. Türkiye distribütörlüğünü yaptığı Bell helikopterler ile havacılık sektörüne büyük katkı sunan Saran Havacılık, tasarım, konfor ve güvenlik alanlarında alışılmış standartların çok üzerinde Bell helikopter modelleri ile fark yaratıyor.

EN GELİŞMİS ÇİFT MOTORLU HAFİF HELİKOPTER

Türkiye’de yapılan Bell helikopter satışlarının yarısından fazlasını gerçekleştiren Saran Havacılık, son teknoloji ürünü hava araçlarını Türkiye’deki müşterilere teslim ediyor. Bell Helicopter ile sürdürülen işbirliği çerçevesinde havacılık sektöründe büyük atılım yapan Saran Havacılık, her geçen gün daha fazla büyüyen sektör ihtiyaçlarını yeni nesil hava araçlarıyla karşılıyor.

Polis kuvvetleri ve ambulans hizmetleri için dünya çapında tercih edilen en gelişmiş çift motorlu hafif helikopterlerden biri olan Bell 429 ile İstanbul Airshow’a katılacak Saran Havacılık, yeni nesil havacılık teknolojilerini katılımcıların beğenisine sunacak.

Tam entegre glass cockpit, gelişmiş sürücü sistemi, sınıfının en iyisi olan SBAS Navigasyon sistemi ve IFR kabiliyeti sunan Bell 429, ilave güvenlik özellikleri kollektive monteli gaz kolu, darbeye dayanıklı hub ve rotor sistemi ile enerji yükünü azaltan koltukları içeriyor. Bell 429 ayrıca işletme bakım giderlerini azaltan MSG-3 (Bakım Yönlendirme Grubu) sertifikasına sahip ilk helikopterdir.