Türk Hava Yolları’nın (THY) İngilizce testine giren kabin memuru (hostes) adayları, sınav sorularının ‘kolay mı?-zor mu?’ olduğu konusunda ayrılığa düştüler.

THY hosteslerinin Facebook’ta iletişim sağlamak amacıyla kurduğu ‘THY Kabin Memuru Adayları’ adlı platformda, İngilizce sınavı üzerine yorumlar yapıldı. Bazı hostes adayları sınavın zorluğundan dert yanarken, bazıları testin çok kolay olduğu dile getirdi.
İşte Merve Eker adlı hostes adayının İngilizce sınavıyla ilgili yorumları:

Sınava giren arkadaşların hepsine geçmiş olsun arkadaşlar. Bende ancak vakit bulabildim az önce bitirdim sınavımı. Girdiğimiz sınavın üstünden bir eğitimci gözüyle değerlendirmek ve içinizi rahatlatmak için yazmak istedim. Bugün burada gözlemlediğim kadarıyla bir kaç meslektaşım isim vermeyeceğim ama siz biliyorsunuz onları. Kendilerinin İngilizce öğretmeni olduğunu ve sınavın çok çok çok zor olduğunu iddia ettiler. Bu arkadaşlar öğretmense şayet dil öğrettikleri çocuklar için endişeliyim çünkü bu sınavı yapamayacak ingilizce öğretmeni gerçekten ingilizce bilmiyordur. Bu insanlar sizin gözünüzü korkutmak ve moralinizi bozmak için bu yorumları yaptılar. Bu gibi insanlar her yerde karşınıza çıkacak unutmayın. Kalbi niyeti pis olan onun ekmeğini yer elbette. Umarım sizde yersiniz buradakileri üzmekle inancını kırmakla önüne geçeceklerini sanan zavallılar. Sınavı sabah saatlerinde yapmış olmayı ve size yardımcı olmayı dilerdim ama geç kaldım biliyorum yine de bekleme sürecinde içinizi ferah tutun. Ortalama düzeyde bilen biri için sınavınız olmuş demektir üzülmeyin. Girmeyen ve yarın girecek olan arkadaşlar varsa eğer sessiz bir ortamda kendinizi sadece parçaya verin parçadan zevk alıyormuş gibi sanki çok güzel birşey okuyormuş gibi ilgili okuyun. Gerçekten çıkarımlarla da yapılabilecek bir sınav. İçinde eş anlamlı bölümü en kolay kısmıydı. Ayrıca şıklarda doğru şıkka yakın çok çok zorlayan caydırıcılar yok. Sadece konsantre olun. Bakmayın çok bilmiş iki kalitesiz insan müsveddesine ekran karşısındaki en iyi bilen sizsiniz hakederseniz ilerleyeceksiniz. Süreci akışına bırakın. Ben zor zannederek yapmaya başladım ve kafamı çevirdiğimde sınav süresi sadece 20 dakika geçmişti yani kalan 30 dakikada tüm soruları baştan okudum son 5 dakikada bitire basıp burada sizle paylaşmak istedim. Korkmayın siz yaparsınız!